Zasady układania kwiatów

 

Jest wiele osób wśród miłośników roślin, którzy chcieliby poznać zasady układania kwiatów. Florystyka to sztuka ani łatwa, ani prosta, ale zawsze warto spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Aby sprostać zapotrzebowaniu Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Rzeszowie organizuje kursy florystycze, na których prowadzę wykłady i zajęcia praktyczne.

Kursy przygotowują nowych sprzedawców i właścicieli do pracy lub założenia kwiaciarni. Kwiaty na dzień kobiet dla własnej mamy kupujemy w innym kolorze niż dla ukochanej, tak samo rodzaj kwiatu powinien się różnic. Dla ukochanej osoby czyli partnerki kupujemy zazwyczaj kwiaty o kolorze czerwonym który symbolizuje miłość. Mogą to być zarówno róże jak i tulipany. Róże oznaczają mocną miłość z dużą dozą zmysłów.

Delikatne kwiaty

Zasady układania kwiatówTulipany to oddanie i zrozumienie – w tym przypadku najbardziej liczy się kolor oraz wybór jednego z tych dwóch kwiatów.Dla własnej matki można kupić tulipany lub lilie o dowolnym kolorze. Najlepiej gdy kwiat jest delikatny, tutaj nie stosuje się z kwiatów róż które powinny być raczej zarezerwowane dla jednej kobiety. Dla innych kobiet, w tym wypadku znajomych i tak dalej można zastosować także tulipany o dowolnych kolorach – ważne aby były to kwiaty o jasnych płatkach a nie ciemne. Czy wiecie, ze kwiaty są najbardziej ulubionym podarkiem wśród pań? To może nieco dziwne, ale nie perfumy, nie ubrania czy kosmetyki, ale właśnie kwiaty upodobały sobie kobiety jako prezent, który sprawia im największą radość.

Jak często powinno się dawać kwiaty?

Panowie powinni o tym pamiętać i jak najczęściej, nie tylko na Dzień Kobiet, wręczać kwiaty swoim ukochanym kobietom. Oczywiście, nie każdy potrafi tak bez okazji wręczyć tego typu podarek, ale może to zrobić za pomocą internetu. Czasami wysyłamy także kwiaty do Polski z jakiegoś mniej lub bardziej odległego kraju, chcąc komuś sprawić niespodziankę lub po prostu przyjemność. Zamówienia przez internet zwykle są realizowane bardzo szybko, w zależności od tego, skąd i dokąd kwiaty zostaną wysłane. Jeśli skorzystamy z usług firmy, która ma filię w Polsce, a wiązankę chcemy przesłać osobie mieszkającej w stolicy, wszystko odbędzie się po prostu błyskawicznie.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>