Zalety zorganizowanych wyjazdów zagranicznych

 

Zorganizowane wyjazdy zagranicę jeszcze do niedawna były dostępne dla niezwykle wąskiego grona polaków. Nie tylko wiązały się z wyrobieniem odpowiednich dokumentów oraz wizy, ale też wymagały od chętnych poniesienia dużych nakładów finansowych. Wszystko zmieniło wejście Polski do Unii Europejskiej. Wraz z naszą akcesją i swobodą przemieszczania się, pojawiła się nowa oferta wypoczynku – kursy językowe.

Nauka poprzez praktykę

Kursy językowe to najczęściej zorganizowany od początku do końca wyjazd wakacyjny lub związany z feriami, gdzie wypoczynek, połączony jest z intensywną nauką danego języka. Zaletą takiego wyjazdu jest z pewnością sam aspekt turystyczny. Nauka języka obcego za granicą wiąże się również z czasem wolnym, zwiedzaniem i poznawaniem najciekawszych miejsc w kraju, którego najpewniej dziecko jeszcze nie widziało. Oczywiście sama nauka też jest dużo łatwiejsza. Przede wszystkim dziecko jest niejako zmuszone do posługiwania się językiem obcym. Każdy kontakt z osobą spoza grupy to konieczność porozumiewania się innym językiem. Dodatkowo dziecko jest nieustannie atakowane bodźcami w języku innym niż rodzimy. Prasa, telewizja, ogłoszenia, a nawet etykiety na sklepowych produktach, napisane są przecież w lokalnym języku. Dzięki temu nauka jest szybsza i niejako bardziej swobodniejsza, a dziecko nawet nie zorientuje się, kiedy zacznie płynie uczestniczyć w wymianie informacji.

Zalety zorganizowanych wyjazdów zagranicznych

Korzyści jest jednak więcej!

Podróż pozwala na poznanie historii i tradycji odwiedzanego kraju, a dodatkowo dziecko musi się zmierzyć z pewnym zakresem odpowiedzialności i dbałości o siebie. Wyjazd na kurs językowy wymaga od niego zagospodarowania sobie czasu, właściwego utrzymania higieny osobistej czy radzenia sobie w sytuacjach, w których dotąd wyręczali go rodzice. Takie doświadczenia będą z pewnością procentować w przyszłości i stanowić będą kapitał jako doświadczenie dla dojrzewającego dziecka.

Ostatecznie zorganizowany wyjazd za granicę to nowe znajomości, które mogą procentować w przyszłości, a na krótką metę mogą być kontaktami, które pomogą nam w szlifowaniu języka. W dobie Internetu utrzymywanie znajomości nawet na dalekie odległości to rzecz banalnie prosta.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>