Wysokie lokatorskie oczekiwania

 

Wysokie lokatorskie oczekiwaniaOczekiwania dzisiejszych klientów poszukujących idealnej nieruchomości dla siebie lub swojej rodziny, są naturalnie bardzo wysokie. Przy cenach mieszkań wywindowanych niekiedy do dziesięciu tysięcy od metra kwadratowego, tylko najzamożniejsi mogą pozwolić sobie na samodzielne sfinansowanie takiej kluczowej inwestycji. Przeważnie na sprzedaż mieszkań we Wrocławiu, Poznaniu czy ogólnie całym kraju, mocny wpływ mają także banki komercyjne i inne fundusze inwestycyjne, które zainteresowane są żywo rynkiem nieruchomości. Mieszkania wroclaw rynek pierwotny kosztują bardzo dużo i w przypadku mieszkania liczącego sto metrów kwadratowych, może to być nawet równowartość miliona złotych. Bez wkładu własnego i pomocy bankowego kredytu hipotecznego nie może być mowy o szans na wejście w posiadanie takiego kosztownego lokalu.

Mieszkania na sprzedaż

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich drogie mieszkanie na sprzedaż Wrocław nie będzie w stanie trafić do każdego klienta, ale nie mogą pozwolić sobie na obniżanie cen. Przeważnie ceny te nie są mocno zawyżone w stosunku do realnych kosztów całej inwestycji budowlanej oraz konieczności zabezpieczenia sobie minimalnego zwrotu dla inwestora. Dlatego nie może być mowy o prowadzeniu konkurencji na rynku nieruchomości na zasadzie obniżania cen za metr kwadratowy. Można natomiast, a nawet trzeba przy obecnych wymaganiach klientów, zwiększać regularnie standard i jakość proponowanych mieszkań i apartamentów, aby ta była niepodważalnie najwyższa na rynku.

Lokalizacja osiedla

O jakości mieszkania i jego szansach na szybką oraz korzystną sprzedaż, w kolosalnym stopniu decyduje oczywiście jego lokalizacja. Jeśli nabywca za swój priorytet stawia bardzo szybkie przedostanie się z mieszkania na nowym osiedlu do miejsca pracy lub na uczelnię, czy do przedszkola po dziecko – wtedy nic nie przekona go, aby wybrać mieszkanie położone po przeciwległej stronie miasta. Nie oznacza to jednak, że mieszkanie Wrocław śródmieście to jedyne rozwiązanie dla takiego nabywcy. Bardzo często na miejskich peryferiach i terenach podmiejskich, gdzie można dostać jeszcze szybko nowoczesne i duże mieszkanie w ciekawej cenie, nie brakuje ani punktów handlowych ani usługowych, miejsc pracy, instytucji publicznych czy szkół i przedszkoli.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>