Wycieraczki samochodowe – co trzeba wiedzieć

 

Mimo, że wycieraczki nie wpływają na fakt, czy samochód będzie jeździł, to nie da się ukryć, że są jedną z najważniejszych części samochodowych oraz jego niezbędnym wyposażeniem, szczególnie w okresie jesieni i zimy, gdy często zdarzają się opady atmosferyczne. Brak odpowiednich wycieraczek może nawet uniemożliwić jazdę. Dlatego warto zainwestować w dobrze dobrany sprzęt samochodowy.

wyceiraczki samochodowe

Wycieraczki Oximo to wybór nowoczesnych wycieraczek samochodowych, zarówno płaskich jak i szkieletowych. Pasują one do właściwie wszystkich modeli samochodów, które poruszają się na polskich drogach. W sprzedaży oferowane są wycieraczki bezprzegubowe, których stosowanie przynosi szereg korzyści. Różnią się one przede wszystkim wyglądem, ponieważ nie posiadają metalowego stelaża, jak w przypadku większości tego typu sprzętu. Został on zastąpiony listwą usztywniającą, która cechuje się znacznie większą elastycznością. Sprawia to z kolei, że tego typu sprzęt samochodowy staje się coraz bardziej popularny wśród kierowców, z kilku przyczyn.

Wycieraczki te cechują się znacznie większą skutecznością w zakresie zbierania wody, a także rzadziej wymagają wymiany. Zmniejsza to ryzyko, że w czasie podróży wycieraczki zatną się lub zepsują, akurat w miejscu, gdzie nie ma możliwości ich wymiany. Problemem może okazać się również montaż, podczas gdy nowoczesne wycieraczki Oximo są znacznie łatwiejsze w zamontowaniu.

Pióra wycieraczek tego typu także po części odpowiadają za ich sukces, ponieważ są o wiele szersze od tradycyjnych. Nacisk rozłożony jest równomiernie na całości pióra, co powoduje skuteczność oraz gwarantuje, że wycieraczki do szyb Oximo chodzą znacznie ciszej niż starsze tradycyjne odpowiedniki, których wielu z nas wciąż jeszcze używa.

Konstrukcja nowatorskich wycieraczek pozwala na zmniejszenie oporu powietrza napierającego na przednią szybę samochodową w czasie jazdy poprzez pewniejsze przyleganie do powierzchni. Zwiększone są zdolności areodynamiczne wycieraczek. Widocznie łatwiej chodzą, co pozwala niemal zapomnieć o ich istnieniu.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>