Wycieczki po Kopenhadze

 

luksusowy-promDo Kopenhagi najlepiej udać się krótki wypad – to niewielkie miasto, podzielone na dwie części oferuje moc atrakcji w niedalekiej odległości od siebie. Właśnie to sprawia, że wystarczy jeden bądź dwa dni byśmy zwiedzili najpopularniejsze i najbardziej warte uwagi obiekty, jakie znajdują się na jej terenie.

Warto dodać, że z Polski mamy kilka możliwości do wyboru, by odbyć wycieczki do Kopenhagi. Najszybszą będzie oczywiście podróż samolotem jednak tą najbardziej atrakcyjną jest rejs promem bowiem już sama przeprawa po Bałtyku będzie nie lada wydarzeniem.

Już na miejscu zachwyci nas nie tylko okazała plaża czy symboliczny pomnik Małej Syrenki. Zwiedzić tu możemy okazałe ogrody Tivoli, Pałac Amalienborg czy Zamek Rosenborg. Na spacer wybierzmy się na deptak Stroget, który łączy w sobie różne style architektoniczne bądź nowoczesny bulwar Nyhavn.

Warto również dodać, że to nieduże miasto proponuje turystom aż 60 różnych obiektów muzealnych. Na Starym Mieście zobaczymy zaś nie tylko ślady bogatej historii Danii, ale również zabawimy w najmodniejszych klubach i dyskotekach. Trzeba zauważyć, że Kopenhaga w magiczny sposób łączy nowoczesność i aktualne trendy z niecodziennym klimatem dawnych lat.

Wycieczki po Kopenhadze najlepiej jest odbywać pieszo lub rowerem bowiem miasto jest niewielkie a wszystkie atrakcje dzieli niedaleka odległość. Dodatkowym atutem jest fakt, iż te jednoślady można wypożyczać bezpłatnie.
Nie można również pominąć tradycyjnego jadła, jakie serwowane jest w tym urokliwym mieście. W restauracjach uraczymy się rybami przyrządzanymi na setki sposobów. Podczas wycieczki po Kopenhadze trzeba także spróbować unikalnych kanapek i oczywiście słynnych smorrebrodów chociaż trzeba zaznaczyć, że i popularnych fast foodów tu nie brakuje.

Należy przyznać, że morska wyprawa z polskiego portu, rejs po obszernym Bałtyku i zwiedzanie Kopenhagi to doskonały pomysł na kilkudniową wycieczkę bądź krótki urlop. To świetna okazja, by w niedługim czasie poznać odległe zakątki i zaznajomić się z inną od naszej kulturą.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>