Wybór odpowiedniego mieszkania

 

Wiele osób zastanawia się nad zakupem nowego mieszkania Wrocław. Wahają się one jednak pomiędzy mieszkaniami nowymi, w stanie deweloperskim, a mieszkaniami pochodzącymi z rynku wtórnego. Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone pomiędzy wrocławianami. Jedni uważają, że trzeba kupować nowe mieszkania deweloperskie Wrocław.

Inni sądzą zaś, że jest to niepotrzebne wydawanie pieniędzy i znacznie lepiej można zrobić wybierając mieszkanie pochodzące z rynku wtórnego. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na to, że mieszkania te różnią się między sobą przede wszystkim ze względu na cenę za metr kwadratowy powierzchni.

Cena mieszkań od dewelopera

Mieszkania pochodzące od dewelopera bywają znacznie droższe od mieszkań z tak zwanej drugiej ręki. Różnice potrafią sięgać nawet około tysiąca złotych. Niektórzy są gotowi zapłacić jednak za mieszkania rynek pierwotny we Wrocławiu znacznie więcej i cieszyć się z luksusu mieszkania w nowym budownictwie. Zapominają jednak często o tym, że mieszkania deweloperskie są zwyczajowo niewykończone i nieurządzone. Konieczne jest więc położenie podłogi, parapetów, a także wstawienie drzwi i okafelkowanie łazienki. Może się to okazać dość kosztownym remontem.

Mieszkania wymagające remontu

Przeciwnicy mieszkań z drugiej ręki wskazują często, że te mieszkania również wymagają remontu i to gruntownego. Niekiedy w trakcie tego remontu okazuje się, że na przykład instalacja nie nadaje się już do niczego i trzeba ją wymienić. Poza tym, mogą również wypłynąć inne przykre kwestie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że mieszkania z drugiej ręki można kupować w różnym stanie. Warto szukać, ponieważ zdarzają się prawdziwe perełki. Wiele osób kupuje mieszkania i je urządza, a następnie sprzedają je po dwóch latach. Jeżeli dobrze trafimy na odpowiedni gust, może się zdarzyć, że takie mieszkanie spełni nasze wszystkie oczekiwania i nie będziemy musieli w nim wiele zmieniać.

Zawsze trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Nie ma jednego dobrego rozwiązania. Z pewnością dla każdego inne będzie bardziej odpowiednie. Warto jednak szukać mieszkania swoich marzeń.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>