Witamina od zadań specjalnych

 

Witamina od zadań specjalnychWitamina D3 jest niezbędna dla utrzymania doskonałego stanu kości i zębów, wspiera układ odpornościowy oraz odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mięśni. W klimacie Europy Środkowo-Wschodniej w zasadzie wszyscy są narażeni na jej niedobory.

Nasz organizm nie wytwarza tej witaminy, a niedobór słońca w okresie od jesieni do wiosny powoduje, że bez suplementacji nie uda nam się utrzymać jej prawidłowego poziomu, który wpływa nie tylko na nasze zdrowie ale także urodę, samopoczucie a nawet emocje. Prawidłowe dawkowanie witaminy D za pomocą odpowiedniego suplementu pozwoli na utrzymanie jest optymalnego poziomu w organizmie.

Witamina słońca

Jesienią i zimą należy sięgnąć po suplementy witaminy D, ponieważ niedobór słońca i uboga w witaminę D dieta uniemożliwia utrzymanie jej optymalnego poziomu. A naprawdę warto o to zadbać. Ponieważ standardowo suplementuje się witaminą D3 niemowlęta w ramach profilaktyki krzywicy właśnie z mocnymi kośćmi kojarzy nam się najczęściej. Prawidłowo, bo rzeczywiście odpowiada za prawidłową mineralizację kości. Nie tylko ważne jest to w okresie niemowlęcym ale też po drugiej stronie osi życia szczególnie dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym– w profilaktyce osteoporozy. Ale to nie wszystkie właściwości witaminy D. Witamina D sprawdza się także w profilaktyce nowotworowej, a także wspomaga osoby już chore na raka. Szczególnie w profilaktyce i leczeniu nowotworów jelita grubego oraz prostaty. Tak więc nie tylko odpowiednie dawkowanie witaminy D ważne jest dla kobiet ale w równiej mierze dla mężczyzn. Witamina D wykazuje też działanie wspierające w nadciśnieniu tętniczym oraz profilaktyce miażdżycy. A co za tym idzie – może zapobiegać chorobie wieńcowej a także powikłaniom jak udary czy zawał serca.

Jak odpowiednio suplementować witaminę D?

Prawidłowe dawkowanie witaminy D zależy od wielu czynników takich jak na przykład wiek. Waha się od 800 do 2000 j.m. Osobom starszym, po 65 roku życia zaleca się całoroczną suplementację. Innym dorosłym przynajmniej w okresie od października do kwietnia. Nieco większe dawki zalecane są dla osób otyłych – nawet do 4000 jednostek oraz kobiet w ciąży, u których dawkowanie witaminy D zaleca się od 1500 j.m.
Więcej informacji dostępnych na stronie http://www.naturalnawitaminazycia.pl/dawkowanie-suplementacja-witaminy-d

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>