Wakacje w Karkonoszach – dlaczego warto?

 

Wakacje w Karkonoszach – dlaczego warto?Wakacje warto wykorzystać nie tylko na błogie lenistwo, ale także na rozwijanie swoich zainteresowań, poznawanie nowych ciekawych ludzi i miejsc. Okazją, aby w tak interesujący sposób spędzić przynajmniej część wakacyjnej przerwy są obozy młodzieżowe.  Są one organizowane w najbardziej atrakcyjnych regionach naszego kraju: w górach, nad jeziorami, nad morzem. Tym, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas polecamy obóz w położonej na terenie Karkonoszy Szklarskiej Porębie.

Jedną z największych atrakcji, które czekają w Szklarskiej Porębie jest Wodospad Kamieńczyka. Jest to najwyższy wodospad położony po polskiej stronie Karkonoszy. Jego próg znajduje się na wysokości 843 metry nad poziomem morza. Kaskada wody, która z niego spada ma wysokość 27 metrów. Spadająca do Wąwozu Kamieńczyka woda tworzy trzy przepiękne kaskady. Do wąwozu obowiązuje bilet wstępu. Ze Szklarskiej Poręby do Wąwozu i wodospadu doprowadza czerwony szlak. Wodospad jest udostępniony do zwiedzania od godziny 9.00 do godziny 17.00. Wodospad można podziwiać z punktu widokowego, który jest przykuty do skały. Wszyscy, którzy chcą zobaczyć ten cud przyrody przed wejściem otrzymują ochronny kask.

Sprawdź również https://www.atas.pl/

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba jest doskonałym punktem wypadowym do Czech. W programie naszego obozu uczestnicy znajdą więc propozycje wycieczek nie tylko po polskiej, ale także po czeskiej stronie granicy. W programie mamy między innymi wycieczkę do położonego w skałach Adrszpasko-Teplickch Skalnego Miasta. Pomiędzy majestatycznymi skałami o bardzo zaskakujących kształtach i niesamowitych nazwach wytyczone zostały ścieżki turystyczne. Jedne z najbardziej słynnych skał to: Starosta i Starościna, Głowa Cukru, Kochankowie. W programie umieściliśmy również wycieczką na słynną skocznię narciarską w Harrachowie połączoną z przejażdżką Kolejką Izerską.

Programy obozów

Program naszego obozu w Szklarskiej Porębie obejmuje także rafiting po rzecze Bóbr, wycieczkę do Karpacza i wiosce indiańskiej. Z pewnością nikt na naszym obozie nie będzie się nudził.

 

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>