W poszukiwaniu wartościowego węgla opałowego

 

W poszukiwaniu wartościowego węgla opałowegoBez względu na to, czy wykorzystywanym przez nas materiałem opałowym jest ekogroszek, koks, czy też kulki miałowe, musimy liczyć się z tym, że nie każdy produkt dostępny w sprzedaży jest tak samo wartościowy. Trudno liczyć na to, że sam dystrybutor przyzna się do tego, że oferowany przez niego węgiel pozostawia wiele do życzenia, jeśli więc chcemy podjąć decyzję, której nie będziemy żałować, sami powinniśmy ustalić kryteria, które będą miały kluczowe znaczenie podczas zakupów. Na szczęście, wcale nie mówimy o zbyt trudnym zadaniu.

Kaloryczność węgla

Najważniejszą cechą węgla opałowego powinna być jego kaloryczność, nie można więc zapominać o tym, że im jest ona wyższa, tym lepsze są efekty końcowe – węgiel starcza na dłużej, a domownicy nie narzekają na zimno nawet pomimo pracującego pieca lub kominka. Często okazuje się, że wysoka kaloryczność ma swoją cenę i skazuje nas na większy wydatek, jest to jednak jedna z tych inwestycji, których opłacalność wydaje się niemożliwa do zaakceptowania.

Przyjazny dla srodowiska

Jeśli zależy nam na tym, aby węgiel opałowy był przyjazny nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla instalacji grzewczej w naszym domu, powinniśmy skoncentrować się również na wyborze rozwiązania o możliwie jak najniższej zawartości siarki i popiołu i niewielkim stopniu wilgotności. Oczywiście, na parametry te w dużej mierze wpływa specyfika materiału grzewczego, inne możliwości w tym zakresie daje nam więc ekogroszek, a inne koks. Nie da się jednak ukryć, że z nawet rozwiązania reprezentujące tę samą grupę mogą mieć nieco inne wartości, nie we wszystkich kopalniach wydobywa się bowiem węgiel tak samo wysokiej jakości.

Podczas wyboru warto też analizować oferty wielu sklepów stacjonarnych i internetowych tak, aby wyłowić spośród nich dostawcę, któremu można będzie zaufać. Niestety, doświadczenie podpowiada, że nie każdy dystrybutor jest tak samo uczciwy, wskazane jest więc skłanianie się ku punktom takim, jak Węgiel Sztygar – uznanie w Polsce i zagranicą i rozpoznawalna marka stają się bowiem gwarancją dbania o satysfakcję klientów.

Przeczytaj też: http://wegielsztygar.pl/pol_m_PORADNIK_Czy-palenie-weglem-jest-ekologiczne-234.html

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>