Vigantoletten dobrym rozwiązaniem na miesiące jesienne i zimowe

 

Vigantoletten to specyfik, którego głównym zadaniem jest dostarczenie dodatkowej ilości witaminy D do organizmu człowieka w niemal każdym wieku. Witamina D jest witaminą dość specyficzną, ponieważ nie spełnia klasycznej definicji witaminy mówiącej, że jest to substancja dostarczana do organizmu z zewnątrz i organizm nie jest w stanie jej produkować sam. W przypadku witaminy D mamy nietypową sytuację, w której każdy organizm jest w stanie wyprodukować jej całkiem spore ilości samodzielnie, a jej dodatkowe dawki w pożywieniu to tylko uzupełnienie jej ilości w organizmie. Vigantoletten dobrym rozwiązaniem na miesiące jesienne i zimoweZazwyczaj uzupełnienie istotne, ale w warunkach idealnych organizm może się obyć nawet całkowicie bez nich. Takie warunki idealne oznaczają jednak bardzo duże ilości światła naturalnego, ponieważ witamina D wytwarzana jest w warunkach padania na skórę człowieka światła ultrafioletowego, które wytracą witaminę z substancji znajdujących się w tkankach bezpośrednio pod naskórkiem. Kiedy mamy mniejszy kontakt ze światłem słonecznym, naturalna produkcja witaminy D jest wyraźnie mniejsza i może dochodzić do sytuacji jej niedoboru.

Czasowy niedobór witaminy D nie jest problemem, ponieważ organizm człowieka jest w stanie całkiem skutecznie ja magazynować. Zazwyczaj jednak nawet w idealnych warunkach zewnętrznych ilość dostarczanej witaminy nie jest optymalna, a dieta nie zapewnia wystarczającej suplementacji, przez co dalszy spadek produkcji witaminy w organizmie człowieka zaczyna być prawdziwym problemem. W miesiącach jesiennych i zimowych światła jest naturalnie mniej, przez co wszystkie braki są jeszcze bardziej spotęgowane.

Profilaktyczna suplementacja

Dlatego nawet jeśli ktoś nie ma problemów z ilością tej witaminy w organizmie i ogólnie nie potrzebuje suplementacji, Vigantoletten może być przez taką osobę przyjmowany w czasie zimnych i mrocznych miesięcy, by zabezpieczyć się przed potencjalnymi problemami. Będzie to wtedy swoista profilaktyka, która na pewno nie spowoduje przedawkowania, ale może wyraźnie wpłynąć na niektóre funkcje organizmu.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>