Uniwersalne kominy systemowe

 

Uniwersalne kominy systemowe

Komin jest jednym z tych elementów, które architekt będzie planował w pierwszej kolejności w czasie wykreślania planu domu. Jest to bowiem element, który musi być zlokalizowany w określonym miejscu, musi mieć odpowiednie podparcie i żeby wszystko działało, musi być odpowiednio ustawiony w stosunku do innych elementów konstrukcji. To wszystko dotyczy klasycznych kominów, ale w przypadku kominów systemowych jest trochę inaczej.

W ich przypadku bowiem istnieje możliwość odwrotnej adaptacji, przynajmniej po części. Oznacza to, że kominy systemowe są produkowane tak, by były rozwiązaniami uniwersalnymi i co za tym idzie, by korzystanie z nich było łatwiejsze.

Na zewnątrz i wewnątrz budynku

Właściciel domu chciałby do niego wstawić kominek, ale nie był odpowiednio wcześniej zaplanowany komin w tym miejscu? Z systemowym kominem to nie problem, ponieważ kominy systemowe można po prostu umieścić w dowolnym miejscu budynku, lekko zabudować i to w zasadzie wszystko. Nie ma potrzeby stosowania żadnych zaawansowanych mechanizmów ochronnych i bania się o skutki chociażby wybuchu sadzy. Związane jest to z odpowiednimi zabezpieczeniami, które są już wbudowane w konstrukcję samych kominów systemowych. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by taki komin był postawiony w formie dobudowy do domu, jako element przylegający do ściany zewnętrznej.

W przypadku kominka jest to często zdecydowanie najprostsza opcja

Sam komin jest na to znakomicie przygotowany i jedyną dodatkową trudnością jest konieczność odpowiedniej izolacji komina tak, by nie powstawały mostki cieplne. Nie jest to jednak trudne, ponieważ kominy systemowe nie przeszkadzają w żaden sposób w dowolnym zaaranżowaniu ich obudowy.

Warto też zaznaczyć, że nie ma większych problemów z podłączaniem kominów do nawet bardzo zaawansowanych płaszczy wodnych czy innych systemów ogrzewania budynku. Sa one przystosowane do pełnienia odpowiednich funkcji i w żaden sposób nie ograniczają działania takich mechanizmów. Wystarczy podłączyć w przygotowany sposób i gotowe.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>