Układy wtryskowe we współczesnych Dieslach

 

W silnikach diesla układ odpowiedzialny za dostarczanie paliwa jest nieco bardziej skomplikowany aniżeli w przypadku zwykłych silników benzynowych. Co za tym idzie, wyższe mogą być także koszty naprawy, jeśli już dojdzie do awarii układu wtryskowego. Jak zwykle zdecydowanie lepiej i zarazem taniej jest tutaj zapobiegać niż już usuwać skutki ewentualnej awarii, toteż zaleca się, aby nie zwlekać z naprawą czy chociażby przeglądem w sytuacji gdy zauważone zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości w pracy silnika.

Układy wtryskowe we współczesnych DieslachJeśli nawet okaże się, że konieczna jest naprawa pompy Delphi to często jest wydatek o wiele niższy niż naprawa czy wymiana wtryskiwaczy. Nie można zapominać też o tym, że są to elementy ściśle związane prawidłowym funkcjonowaniem silnika. W przypadku ich nieprawidłowego działania mogą pojawić się zauważalne problemy w pracy silnika.

Najlepiej jeśli naprawa wtryskowej pompy Delphi dokonana zostanie w autoryzowanym serwisie. Nabywcy nowych samochodów, mogą liczyć na dosyć długą gwarancję obejmującą zarówno cały pojazd jak i elementy takie jak wtryskiwacze, które są nie tylko bardzo istotne, ale też i kosztowne przy ewentualnej wymianie. Jeśli już mamy możliwość skorzystania z autoryzowanego serwisku, to jedną z możliwości jest kupno nowych części, które dokładnie pasować będą do naszego modelu.

Producenci starają się wykorzystywać dokładnie takie same elementy w wielu swoich konstrukcjach, dotyczy to nawet pozornie różnych modeli tego samego producenta. Jest to jednak opcja dosyć kosztowna, dlatego też często, jeśli tylko mamy taką możliwość, lepiej jest zdecydować się na naprawę, do której wykorzystane zostaną oryginalne części lub też ich zamienniki o ile spełniać będą określone normy.

Jeżeli naprawa pompy zostanie przeprowadzone zgodnie z zaleceniami producenta, to możemy mieć pewność, że otrzymamy część działającą dokładnie tak samo jak nowa i oryginalna. W szczególności istotne jest tutaj precyzyjne dawkowanie paliwa. Koszty naprawy są zwykle przynajmniej o połowę niższe, niż kupno nowej, w pełni oryginalnej części.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>