Tort na chrzciny

 

Tort na chrzcinyW Polsce chrzciny są bardzo ważną rodzinną uroczystością. Szczególnie na wsi obchodzi się chrzciny w bardzo huczny sposób. Często zapraszana jest na imprezę cała rodzina i takie chrzciny przypominają niewielkie wesele. Kiedy planujemy rodzinny event, warto jest pamiętać o wyborze odpowiedniego tortu. W polskiej tradycji żadna impreza nie może się bowiem obejść bez tortu. Poza nim, powinny pojawić się również tradycyjne ciasta, ale to tort jest najważniejszy.

Samodzielnie przygotowanie takiego tortu nie jest najlepszym pomysłem. W danej chwili jest tyle rzeczy do przygotowania, a w dodatku w domu znajduje się malutkie dziecko, które również wymaga dużo uwagi. Jeżeli nie mamy w rodzinie nikogo, kto potrafi przygotować piękny i smaczny tort, najlepiej jest po prostu zamówić tort w cukierni. Obecnie można to zrobić przez Internet i zajmuje to zaledwie kilka minut.

Duża oferta cukierni internetowych

Istnieje wiele cukierni internetowych. Jedna z nich, e-torty.pl, specjalizuje się właśnie w tortach okolicznościowych. Można tam znaleźć torty na każdą okazję, począwszy od chrzcin właśnie, poprzez urodziny, rocznice, śluby i komunie. Tort na chrzciny przeznaczony jest raczej dla osób dorosłych, ponieważ dziecko za małe jest, aby móc go nawet spróbować. Można więc z powodzeniem poszaleć z jego smakiem i wybrać najlepszy. Nie musi być to biały biszkopt, ponieważ będzie to widoczne dopiero po przekrojeniu tortu. Sprawdzają się również torty czekoladowe, kawowe, orzechowe, czy owocowe. Można śmiało korzystać z fantazji.

Wygląd tortu na chrzest

Warto jednak wybrać tort, który nawiązuje swoim wyglądem właśnie do chrzcin. Obecnie każda cukiernia dysponuje przynajmniej kilkoma pięknymi i oryginalnymi wzorami tortów na chrzciny. Dla dziewczynki można wybrać tort w kolorze pudrowego różu, a dla chłopca błękitny. Można też zdecydować się na tort biały, lub w kolorze ecru. Panuje tutaj dowolność, chociaż najczęściej wybierane są właśnie torty w jasnych kolorach.

Kiedy dokonujemy zamówienia naszego tortu przez Internet, koniecznie należy określić ilość osób, które pojawią się na chrzcinach. Najlepiej jest nieco zaokrąglić tę ilość w górę, aby tortu nam nie zabrakło. Poza tym, pozostaje właśnie wybór smaku naszego tortu oraz jego kształtu i wyglądu. Można też zdecydować się na zamówienie tortu zaprojektowanego przez nas. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie każde zamówienie cukiernia będzie w stanie wykonać i że z pewnością cena takiego tortu wzrośnie w stosunku do tradycyjnej formy. Najlepiej więc zdecydować się na jeden z wiodących modeli tortów.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>