Sypialnia na poddaszu w stylu rustykalnym – porady

 

Sypialnia na poddaszu w stylu rustykalnym - porady

Poddasze jest zawsze wdzięczną przestrzenią – nie trzeba się wiele starać, żeby prezentowała się uroczo i ciepło. Pochyłe okna, skosy – to z pewnością coś, co może utrudniać zadanie. Zwykle jednak wszyscy cieszą się, że mają do dyspozycji podobną przestrzeń.

Jest naprawdę przytulna – wystarczy tylko wiedzieć, czego używać, aby to podkreślić! Jeśli podoba Ci się styl rustykalny, to świetnie – pasuje bowiem idealnie do poddasza!

Co warto wiedzieć o tym stylu i jak zaaranżować w nim przestrzeń do spania?

Styl rustykalny to taki rodzaj aranżacji wnętrz, który kojarzy nam się z czymś swojskim, domowym, nawet nieco wiejskim. Są to jednak przemiłe skojarzenia – wchodząc do takiego wnętrza od razu czujemy się lepiej, a nasze zmysły się odprężają. Dlatego warto zaaranżować sypialnię właśnie w takim stylu, bo naprawdę pozwoli świetnie odpocząć i naładować akumulatory na kolejny, trudny i stresujący dzień.

Sypialnia na poddaszu w stylu rustykalnym powinna z pewnością zawierać wiele elementów drewnianych – ale to dobrze, bo drewno i poddasze ładnie się ze sobą komponują. Drewniane mogą być meble, elementy łóżka, albo ściany – oczywiście, pokryte boazerią. Meble powinny mieć raczej ciężką, ludową wręcz formę, a mogą również być stylizowane na dawne – sztucznie postarzane. Jeśli na poddaszu mamy możliwość na przykład wykorzystania podpór – kolumn – to świetnie. Przestrzeń uzyska jeszcze lepszego charakteru! Można też wykonać w drewnie sufit, uwydatniając belki.

Jeśli chodzi o barwy, warto nawiązywać do ludowości – ale iść raczej w te stonowane odcienie, czasem lekko przełamane czymś nietuzinkowym. W sypialni jednak ma zapanować spokojna atmosfera, więc najlepsze będą beże i brązy. Jeśli w pomieszczeniu będzie dużo drewna, to można też pokusić się o biel, żeby całość nie prezentowała się z kolei zbyt przygnębiająco.

Styl rustykalny kojarzy się również z dodatkami – często wręcz z ich nadmiarem!

Jeden jest jednak szczególnie pożądany – kominek! Wiadomo że nie każdy pokój na poddaszu może sobie na niego pozwolić, jednak może to być przecież kominek wolnostojący – będący dodatkiem do wnętrza.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>