Stoliki szkolne – wygoda i bezpieczeństwo

 

Szkoła to miejsce, które każdy rodzic kojarzy z rozwojem swojego dziecka. Jednocześnie chce, aby dziecko miało zapewnione optymalne warunki do nauki i bezpieczeństwo. Dotyczy to także kwestii wyposażenia sali klasowej, która to powinna być optymalnie przygotowana pod każdym względem. I tutaj ważne miejsce odgrywają ławki i stoliki.

Stoliki szkolne- wygoda i bezpieczeństwoJak powinny być przygotowane stoliki szkolne, aby dzieci czuły się przy nich dobrze a i rodzice mieli pewność, że dziecku nie dzieje się żadna krzywda? Po pierwsze, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Wiele dzieci na przykład boryka się na co dzień z różnego rodzaju alergiami.

Z ławką mają oni stały kontakt i jeśli do produkcji wykorzystany został materiał alergenny, wówczas na skórze rąk mogą pojawiać się różnego rodzaju reakcje alergiczne. Po drugie, stoliki muszą być perfekcyjnie wykończone. Nie może być mowy, żeby na przykład gdzieś wystawała jakaś zadra, bo to zagrażałoby bezpieczeństwu dziecka.

Kolejną, niezwykle ważną kwestią jest, aby stolik był stabilny. Absolutnie nie może być żadnego zagrożenia, że w trakcie siedzenia przy nim nogi się złożą, czy blat pęknie. Ważne jest więc zastosowanie odpowiedniego stelaża, który będzie gwarantował całkowitą stabilność konstrukcji.

Gdy tak analizujemy kolejne elementy, na jakie należy zwracać uwagę, wybierając ławki szkolne, czy stoliki, dochodzimy do wniosku, że wybór nie może być spontaniczny i nieprzemyślany. Bo to niestety może grozić poważnymi konsekwencjami. Warto poświęcić nieco więcej czasu podczas wyboru tego elementu wyposażenia wnętrza.

Jeśli chcemy mieć pewność, że dzieci będą przy ławkach bezpieczne, to nie możemy kupić pierwszych lepszych. No i na koniec kwestia tego, czy ławka posiada specjalną zawieszkę, na której będzie można umieścić plecak, czy też teczkę z przyborami plastycznymi.

Sprawdź: http://www.edumarket.com.pl/pl/c/Stoliki-i-lawki-szkolne/37

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>