Stawiaj na owoce suszone

 

W naszym klimacie niestety nie rośnie zbyt wiele ciekawych owoców. Mamy oczywiście masę jabłek, gruszek, śliwek i chociażby porzeczek, których właściwości odżywcze są znane i cenione. Tym niemniej nasze organizmy są w stanie bardzo dużo skorzystać na konsumowaniu chociażby bananów, moreli i ananasów, które co może być zaskoczeniem, warto jest spożywać w formie owoców suszonych.

Owoce świeże

Można oczywiście sięgać po owoce świeże i jest to znakomity pomysł. Niestety, nie jest to rozwiązanie idealne. Owoce świeże, żeby dotrzeć do nas w odpowiednim stanie, zbierane są bardzo często w stanie, który naprawdę trudno by było nazwać stanem dojrzałym. Efektem tego jest sytuacja raczej smutna, ponieważ w owocach dostępnych w sklepach nie ma bardzo wielu substancji wylistowanych zazwyczaj wśród cennych i niesamowicie prozdrowotnych związków obecnych w danych owocach.

Tego typu cenne związki wytwarzają się bowiem dopiero na etapie ostatnich faz dojrzewania owoców i sklepowe propozycje zwyczajnie ich nie mają. Każda osoba, która miała okazję jeść banany czy pomarańcze prosto z drzewa na pewno wie, że te owoce maja zupełnie inny smak niż produkty dostępne w naszych sklepach. A inny smak to inny skład chemiczny. Wciąż są to owoce bardzo cenne i warto jeść je wszystkie, ale brakuje w nich wiele.

Stawiaj na owoce suszone

Suszone owoce to owoce kompletne

Suszone owoce online, jakie można dostać w dobrych sklepach internetowych, produkowane są tylko z najbardziej dojrzałych i najbardziej jakościowych surowców. Tylko one bowiem dobrze się suszą. Owoce uszkodzone lub niskiej jakości potrafią się zepsuć w czasie suszenia, co sprawia, że oszczędzanie na jakości surowca nie ma większego sensu.

Suszenie jest procesem najbezpieczniejszym dla drogocennych związków chemicznych z owoców, a do tego suszone owoce online zwykle pakowane są w sposób, który dodatkowo uniemożliwia im kontakt z powietrzem i z promieniowaniem UV. Są to dwa kolejne czynniki, przed którymi owoce suszone ze sklepów internetowych są chronione.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>