Słów kilka o Facebooku

 

Słów kilka o Facebooku

Internet daje nam wiele swobody. Dostęp do sieci jest coraz łatwiejszy, a do popularnych rozwiązań chętnie przez nas wykorzystywanych należą serwisy społecznościowe. Najbardziej popularnym jest Facebook. Jak dużą rolę odgrywa on w naszym życiu świadczy swoisty żart: „nie ma cię na Facebooku – nie istniejesz”.

Czym w zasadzie jest Facebook?

Już wspomnieliśmy, że jest on serwisem społecznościowym. Zarejestrowani w nim użytkownicy mogą tworzyć grupy lub sieci. Mają również możliwość dzielenia się z innymi użytkownikami wiadomościami, zdjęciami lub filmami. Facebook udostępnia zarejestrowanym użytkownikom wiele różnych aplikacji. Liczbę osób, które korzystają z tego serwisu ocenia się na mniej więcej dwa miliardy. Jest to więc serwis cieszący się popularnością na całym świecie. Na początku konta na Facebooku zakładali głównie młodzi ludzie. Dzisiaj średnia wiek użytkowników zmieniła się. Swoje profile na tym serwisie mają także osoby mające znacznie więcej niż 18, czy 20 lat.

Krótka historia

11 miesięcy temu Facebook obchodził swoje 13 urodziny. Zaczął działać 4 lutego 2003 roku na Uniwersytecie Harvarda. Autor Facebooka Mark Zuckenberg skierował swój projekt tylko do studentów i uczniów szkół średnich. Popularność serwisu przerosła oczekiwania jego twórcy, udostępniono go więc także dla innych. Polska wersja Facebooka zaczęła działać w maju 2008 roku z miejsca podbijając internautów.

Funkcje dodatkowe

Podobnie jak inne serwisy społecznościowe, także Facebook ma wiele funkcji. Daje możliwość podzielenia znajomych na bliższych i dalszych. Inne funkcje udostępniane przez serwis to: książka adresowa, wewnętrzna poczta i album ze zdjęciami. Od 2011 roku użytkownicy mają możliwość korzystania z Osi czasu. Oś czasu służy do dodawania ważnych wydarzeń z życia użytkowników portalu. Serca osób, które mają konto na tym serwisie podbił także Facebook Messenger. Z funkcji tej użytkownicy mogą korzystać od 2013 roku. Aplikacja jest wykorzystywana każdego dnia przez ogromną liczbą internautów.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>