Sejfy na klucze – czym są i do czego dokładnie służą?

 

Sejfy na klucze – czym są i do czego dokładnie służąJeśli chodzi o sejfy, każdy zapewne wie czym są – to specjalne skrzyneczki, które służą do ochrony znajdujących się w nich przedmiotów. Ich celem jest nie tylko uchronienie ich przed kradzieżą, ale także i przed zniszczeniem. Samo słowo sejf pochodzi od słówka angielskiego „safe”, które oznacza „bezpieczny”. Jeśli ktoś ma w domu czy firmie coś wartościowego, zazwyczaj pragnie to w jakiś sposób zabezpieczyć i korzysta właśnie z możliwości zamontowania sejfu, by to ukryć. Po co jednak ktoś miałby montować specjalne sejfy na klucze?

By lepiej chronić miejsce pracy

                Oferta sejfów na klucze jest szczególnie skierowana do firm – to właśnie w nich można napotkać dużo pokoi, z których każdy jest chroniony oddzielnym kluczem czy hasłem. Jeśli jest to właśnie zabezpieczenie elektroniczne i hasło, każdy pracownik musi je zapamiętać. Jeśli jednak pokój zamykany jest na klucz, najczęściej pracownicy nie biorą ich ze sobą, lecz oddają do recepcji. Co za tym idzie, w dużych firmach, w recepcji zgromadzonych jest wiele różnych kluczy. Nie tylko trzeba przechowywać je w taki sposób, żeby się nie pomyliły, ale i w taki, żeby nie dostały się w niepowołane ręce. Metodą na to jest zabezpieczenie właśnie w sejfie!

Rodzaje sejfów na klucze

                Kto zastanawia się nad zakupem sejfu do swojej firmy, który byłby przeznaczony właśnie na przechowywanie kluczy, zapewne rozważa co najlepiej wybrać. Warto więc wiedzieć, że sejfy na klucze zostały tak skonstruowane, żeby każdy klucz miał swoje miejsce i był uszeregowany. Dlatego w sejfach znajdują się specjalne haczyki, a nawet dodatkowe drzwiczki, żeby ów haczyków mogło być więcej. Litery, kolory, numery – każdy klucz ma swoje miejsce w środku. Jeśli zaś chodzi o opcje, sejfy na klucze mogą mieć różne zamki, wielkości czy pojemność. Najczęściej spotykane są te kluczowe – a zatem trzeba już sprawować pieczę tylko nad jednym kluczem. To znacznie łatwiejsze i recepcjonista może już spokojnie iść z nim do domu, albo po prostu przekazać główny klucz ochronie.

Szeroką ofertę sejfów znajdziesz na https://www.saffort.pl/sejfy-na-klucze

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>