Scrapbooking i szydełkowanie przyjemnym hobby

 

Może łączyć się z doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym zakresie, z zarobkiem, albo ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, jednak głównym jego celem pozostaje przyjemność płynąca z jego uprawiania i posiadania. Mowa oczywiście o hobby.
W wolnej chwili lubisz usiąść na kanapie przed telewizorem, ale masz wrażenie, że tylko marnotrawisz cenny czas? Możesz zaprosić do wspólnej zabawy druty, szydełko i kolorowe włóczki. W dzisiejszych czasach robótki ręczne nie są już niczym staroświeckim, ale od niedawna utrzymują status trendy. Teraz, takie niepowtarzalne i oryginalne rzeczy są bardzo pożądane. W końcu, każda kobieta chce mieć coś, czego nie mają inne. Sama możesz tworzyć takie rzeczy. Wystarczy odrobina wyobraźni, chęci i cierpliwości, a spod Twoich rąk wyjdzie na przykład cudowny szalik. Gotowy jest w mgnieniu oka! Te luźno tkane rzeczy powstają naprawdę szybko. Z kolorowych włóczek stworzysz oryginalny i stylowy dodatek. Jest to również wspaniały pomysł na prezent. Na pewno każdego ucieszy otrzymanie takiego pięknego dodatku.
A może masz w szufladzie pełno starych zdjęć z dzieciństwa i tych nowych, wywołanych na papierze? Scapbooking jest techniką pozwalającą zaaranżować np. własny pamiętnik, album do zdjęć, drzewo genealogiczne, zeszyt na przepisy kulinarne, kartki okazjonalne, zaproszenia na różne okazje. Jego początki, w obecnej formie, datują się od XIX wieku. Wówczas zaczęto ozdabiać albumy rodzinne skrawkami gazet, suszonymi kwiatkami, wstążkami.  Scrapbooking w wydaniu albumowym to nie tylko wklejanie zdjęć i ich ozdabianie, ale również zamieszczanie opisu zdarzenia, które miało miejsce. Twoją kompozycję możesz wzbogacić o inne elementy np. bilety wstępu, karty pocztowe – będą razem współtworzyć Twoje opowiadanie. Możesz w ten sposób „zatrzymać” najprzyjemniejsze chwile swojego życia lub utrwalić niepowtarzalny klimat linii rodowej.
Warto więc znaleźć dziedzinę hobby, która wyda się nam interesująca i przysporzy nam wiele przyjemności oraz radości, a także pozwoli rozwijać swoje umiejętności. Wtedy też zlikwidujemy nudę i nie będziemy marnotrawić czasu.

Tagi:

 
 
 

1 Komentarze

 
  1. Julita pisze:

    Scrapbooking jest całkiem nowym trendem, z tego co wiem, to przyszedł do nas z USA. Mi bardzo podoba sie taka forma ozdabiania zdjęć. Fajne urozmaicenie zwykłego kolażu. W internecie można znaleźć coraz więcej programów do jego tworzenia. Ja natknęłam się na całkiem fajne narzędzie na stronie klubu miłośników dobrej herbaty. Jest darmowe i co fajniejsze, korzysta się z niego online.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>