Samochody brane w leasing

 

Leasing samochodów to forma prawna wykorzystywana w coraz większej ilości nowoczesnych firm. Wprowadzenie umowy leasingu do polskiego prawa cywilnego na pewno sprawiło, że nieco zmieniła się w wielu sytuacjach forma działania polskich przedsiębiorców, którzy chętnie korzystają z tej opcji, w której nie ma konieczności angażowania kapitału własnego. Tak właśnie dzieje się w przypadku leasingu, ponieważ istnieje możliwość korzystania z samochodów, maszyn, komputerów opłacając ustalone raty leasingu bez wcześniejszej wpłaty własnych środków. Dodatkowo raty te można wliczyć w koszty działalności, odliczyć podatek VAT, co w ogólnym rozrachunku prowadzi do uzyskania optymalizacji podatkowej firmie na wysokim poziomie.

Niższe podatki, komfort finansowy

Leasing samochodów to opcja wykorzystywana przez większość dużych firm, gdzie chce się dysponować nowymi samochodami, ale jednocześnie nie ma się do dyspozycji dużych środków, by zainwestować w kupno takich aut. Decydując się na leasing przedsiębiorca może korzystać z nowego auta w określonym przez leasing czasie płacąc jedynie raty w określonej umowie wysokości. Jeśli istnieje gwarancja, że firma będzie w stanie budować zysk z aut to nie będzie problemu z opłaceniem leasingu. Jego koszt można wliczyć w koszt prowadzenia działalności zmniejszając wysokość płaconego podatku, będzie można również odliczyć z takich kosztów podatek VAT.

Samochody brane w leasing

Koniec leasingu

Po tym jak leasing zostanie zakończony przedsiębiorca może albo zwrócić auto do salonu, albo też ma możliwość za określoną opłatą takie auto wykupić dla siebie. Zazwyczaj jednak jest tak, że kończy się jedna umowa leasingowa, przedsiębiorcy zwracają auto a następnie decydują się na to, by podpisać kolejną umowę i znów mieć nowe auto do swojej dyspozycji. Sprawdza się to od strony kosztów, pod kątem wizerunku danej firmy, gdy może regularnie dysponować całkowicie nowymi samochodami. Nie da się zaprzeczyć, że leasing to jedna z bardziej popularnych umów cywilnych wykorzystywanych przez firmy.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>