Samochód w leasingu – o czym warto pamiętać?

 

Bardzo duża część przedsiębiorców, którzy nie mają odpowiednich środków na zakup samochodu dla swojej firmy a jednocześnie jest to dla nich istotna inwestycja decyduje się na wzięcie samochodu w leasing. Jest to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych dla firm na rynku. Faktycznie niesie to ze sobą wiele korzyści, w tym wygodę i możliwość rozsądnego rozłożenia sobie tak dużego wydatku na dłuższy czas. Aby jednak skorzystać z tego na faktycznie dogodnych dla siebie warunkach, trzeba pamiętać o kilku kwestiach. W niektórych przypadkach może się nawet okazać, że leasing nie jest tak naprawdę rozwiązaniem dla nas.

Leasing czy kredyt?

Przedsiębiorcy szukający finansowania dla swojej firmy mogą zdecydować się głównie na leasing lub kredyt. Obydwa te rozwiązania mają swoje wady i zalety, warto zatem dokładnie zapoznać się z ich charakterystyką.

Pewną wadą leasingu jest to, że w czasie korzystania z pojazdu który jest jego przedmiotem nie jesteśmy realnie jego właścicielami. Pojazd jest nam oddany do użytkowania, ale jego prawnym posiadaczem nadal jest leasingodawca. Równocześnie klient jest odpowiedzialny między innymi za ubezpieczenia komunikacyjne.

Ubezpieczenia dla leasingobiorcy

Klient biorący samochód w leasing jest odpowiedzialny za wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Warto jednak pomyśleć również o innych ubezpieczeniach, szczególnie przydatnych w przypadku leasingu. Godną uwagi propozycją są ubezpieczenia GAP.

Ubezpieczenie GAP chroni nas przed stratami finansowymi w bardziej „krytycznych” sytuacjach. Jeśli na przykład samochód wzięty w leasing ulegnie wypadkowi i zostanie całkowicie zniszczony, ubezpieczenie pokryje ewentualne opłaty, jakimi może zostać obciążony leasingobiorca. W ofertach firm zajmujących się leasingiem takich jak Santander Consumer Multirent ubezpieczenie może zostać wykupione od razu po zawarciu umowy leasingowej.

Dodatkowe ubezpieczenia nie kosztują wiele, a jednocześnie mogą uchronić leasingobiorcę przed poważnymi stratami finansowymi. Warto o nich pomyśleć, nigdy bowiem nie wiemy, kiedy będą one potrzebne.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>