Salon w stylu skandynawskim

 

Salon w stylu skandynawskim

Salon to miejsce w domu pełniące reprezentacyjną rolę. Dlatego tak ważne jest, aby urządzić go ze smakiem. Świetnym wyborem okazuje się być niezwykle modny w ostatnim czasie styl skandynawski.

Zobaczmy czym powinien charakteryzować się salon w stylu skandynawskim.

Niezależnie od tego, czy w stylu skandynawskim urządzamy salon, kuchnię, czy sypialnię, powinniśmy pamiętać, że do podstawowych cech tego stylu zalicza się minimalizm, prostotę, jasne kolory i naturalne materiały. Ich połączenie sprawia, że pomieszczenia w stylu skandynawskim są przestronne, jasne, funkcjonalne.

Skandynawski salon powinien być jasny i świetlisty

Kolorem dominującym jest bezsprzecznie biel. Jasne ściany, podłogi i meble sprawiają, że nawet niewielka przestrzeń sprawia wrażenie zdecydowanie większej. To z tego powodu styl skandynawski doskonale sprawdzi się w nawet naprawdę niewielkim salonie.

Decydując się na urządzenie swojego salonu zgodnie z zasadami stylu skandynawskiego, nie można zapomnieć o takich naturalnych materiałach, jak wiklina, drewno, bawełna oraz len. Podłoga i meble muszą być koniecznie wykonane z drewna. Jeśli jesteśmy odważni i lubimy naturę, warto postawić na surowe drewno, które sprawdza się świetnie w roli dodatków.

Tym, co wyróżnia styl skandynawski jest swojego rodzaju surowość

Dlatego warto taki salon ożywić nieco za pomocą odpowiednich dodatków, które dopełnią wnętrze i nadadzą mu indywidualnego charakteru. UWAGA: dobierając dodatki, możemy postawić na inne niż białe. Na kanapie warto położyć kolorowe poduszki czy barwny pled. Z bielą świetnie komponuje się na przykład turkus. Lepiej wystrzegać się dodatków w kolorze czarnym. Jeżeli lubimy niecodzienne meble i dodatki, warto wykorzystać palety, robiąc z nich na przykład stolik kawowy czy sofę do salonu. Co ważne, takie meble bez większego nakładu pracy wykonamy samodzielnie.

Styl skandynawski w salonie to idealny wybór dla osób lubiących przestrzenie czyste, schludne, estetyczne. Jest to styl ponadczasowy, który z pewnością długo nie wyjdzie z mody.

Zobacz więcej pomysłów na skandynawskie wnętrza: https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/styl-skandynawski

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>