Rozwój komputeryzacji

 

Komputeryzacja stale postępuje. Obecnie usługi internetowe są rozbudowane tak bardzo iż przejmują każdy aspekt życia codziennego. W dzisiejszych czasach możemy za pomocą komputera robić nawet zakupy spożywcze. Wchodząc na stronę odpowiedniego sklepu zamawiamy produkty które nas interesują po czym dostajemy je do domu.

Jest to jednym z najbardziej przyjemnych aspektów życia codziennego i nie można ukryć tego iż często wpływa na nie w sposób nieświadomy dla każdego z nas. Kto w końcu zorientuje się że reklamy dotyczące usługi dla firm mogą prowadzić także do setek innych ofert które są formą wolnej reklamy internetowej. Każdy z tych procesów odbywa się na zasadzie działania hiper łączy które automatycznie przenoszą nas na witryny reklamowanych sieci.

Kryptoreklama

Rozwój komputeryzacjiKryptoreklama może być jednak denerwująca zwłaszcza w chwili gdy mamy do czynienia z pop up. Są to okna które na zasadzie przypisanego im skryptu otwierają się przy wejściu na daną stronę. Zazwyczaj jest ich bardzo dużo a niektóre z nich w dodatku zabezpieczone są przed zamknięciem dodatkowymi opcjami. Powstało jednak bardzo dużo przeglądarek internetowych z których większość umożliwia nam obecnie blokowanie niechcianych witryn czy też reklam. Instytucje i firmy dla ludności starają się  zapobiegać niepotrzebnym ekscesom które wiążą się ściśle z globalizacją i natłokiem reklam obcojęzycznych. Jedynym minusem powszechnie stosowanej kryptoreklamy jest to iż umożliwia ona automatycznie dostęp do treści erotycznych. Fani kobiecych wdzięków nie będą oburzeni jednak jest to krzywdzące dla dzieci.

Parental Control

Pamiętajmy więc że nawet artykuły dziecięce w Internecie mogą skrywać nieprzyjemną tajemnicę. Korzystajmy więc z mnogości zabezpieczeń oferowanych nam przez firmy komputerowe. Jednym z nich jest tak zwany parental control oferowany przez usługi Microsoftu i nie tylko. Automatycznie analizuje on odwiedzane treści i wyłącza możliwość dostępu do nich. Jest to może i dobre zastosowanie jednak mózg dziecka adaptuje się do nowych sytuacji w podobny sposób w jaki przebiega remont mieszkania. Ułożone dane szukają siły przebicia znajdując ją w opcjach przeglądarek. Zabezpieczenia są dobre jednak za łatwo je wyłączyć. Powinno się to więc bardziej dopracować. Nie chcemy przecież by nasz komputer działał niczym centra medyczne.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>