Rodzaje wibratorów do betonu

 

Wielość wibratorów do betonu, z jakimi mamy obecnie do czynienia na rynku, przyczynia się do tego, że wybór tego najwłaściwszego staje się coraz bardziej problematyczny. Jeszcze przed zakupem warto więc zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie moce przerobowe takiego urządzenia będziemy mogli uznać za najbardziej właściwie. Gdy uzyskamy już odpowiedź na tak postawione pytanie, będziemy mogli przeanalizować możliwości wibratorów wgłębnych, powierzchniowych oraz przyczepnych znanych też jako szalunkowe.

Rodzaje wibratorów do betonu

Specyfika wibratorów wgłębnych

Wibrator wgłębny zwraca na siebie uwagę przede wszystkim jako rozwiązanie używane na stosunkowo niewielkich powierzchniach. Jego waga jest niska i przeważnie nie przekracza trzech kilogramów, co sprawia, że wgłębny wibrator do betonu jest rozwiązaniem stosunkowo łatwym w obsłudze, Z powodzeniem sprawdzi się wtedy, gdy będzie nam zależało na wylewaniu posadzek i stropów, możemy jednak liczyć na niego także wówczas, gdy stajemy przed koniecznością przygotowania ław i ścian fundamentowych.

Wibratory powierzchniowe i ich atuty

Jeśli pracujemy na dużych powierzchniach takich, jak płyty, pochylnie oraz drogi, znacznie lepszym pomysłem z pewnością okaże się zainwestowanie w wibrator powierzchniowy. Jest on popularny także na placach budowy, gdzie wykorzystuje się go tak do zagęszczania gruntu, jak i posadzek. Praca z jego udziałem przeważnie polega na przesuwaniu go po powierzchni mieszanki do czasu, aż dojdzie do jej zagęszczenia, o czym poinformuje nas jej szklista powłoka. Urządzenie można docenić ze względu na łatwość obsługi i poręczność.

Specyfika pracy wibratora szalunkowego

Wibratory szalunkowe znane też jako przyczepne, zwracają uwagę przede wszystkim ze względu na specyficzny sposób ich wykorzystywania. Jeśli mają być one skuteczne, konieczne jest przyczepienie ich do płyt, których grubość wacha się od 15 do 20 milimetrów. Wprawiają one w drgania cały szalunek, dzięki czemu powierzchnia szybko staje się idealna. Udany zakup w dużej mierze uzależniony jest od odpowiedniego oszacowania niezbędnej siły odśrodkowej.

Zobacz także https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/sprzet-do-obrobki-betonu/

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 

Musisz być zalogowany aby opowiedzieć na artykuł.