Reklama w internecie – czy warto w nią zainwestować?

 

Reklama w internecie - czy warto w nią zainwestować?W dzisiejszych czasach internet zawojował świat. Korzystamy z niego zarówno w domu, jak i w pracy, na komputerach, smartfonach, tabletach, a nawet w telewizji. Między innymi z tego też powodu reklama internetowa stała się w ostatnich latach tak popularna – dociera bowiem do bardzo szerokiego grona odbiorców.


Reklama w internecie może mieć różne formy, które najlepiej dopasować jest to branży, w jakiej działamy, grupy odbiorców, do których chcemy dotrzeć, a także do zasięgu, jaki chcemy mieć.

Od czego warto zacząć?

Pierwszą rzeczą, od której należałoby jednak zacząć, jeżeli chcemy by nasza firma była widoczna w sieci, jest budowa własnej strony internetowej, którą najlepiej zlecić profesjonalistom. Im lepsza będzie bowiem strona pod kątem technicznym, tym łatwiej będzie ją wypozycjonować w internecie. Pozycjonowanie strony www, czyli tak zwane SEO, to kolejna, bardzo popularna i lubiana forma reklamy. Dzięki niej pojawiamy się nad konkurencją, a nasi klienci szybciej i łatwiej docierają do naszej oferty. Oprócz tego możemy zdecydować się na umieszczenie wizytówek internetowych na portalach i wyszukiwarkach branżowych, email marketing, social media, marketing szeptany, reklamy bannerowe, współpracę z blogerami (afiliację), linki sponsorowane AdWords, remarketing i wiele, wiele innych. Ważne, żeby nasza reklama nie była zbyt nachalna, dlatego lepiej nie korzystać ze wszystkich rozwiązań jednocześnie.

Agencja Ci doradzi

Jeśli nie wiemy, na jaką formę reklamy się zdecydować, możemy skorzystać z profesjonalnego doradztwa agencji marketingowej, lub też zastosować metodę prób i błędów, czyli zobaczyć i przeanalizować, jak wpłynęła dana reklama na ilość naszych klientów. Wówczas jednak najlepiej korzystać w danym momencie tylko z jednej formy reklamy.
Ile zapłacimy za reklamę w internecie? Tutaj nie ma ani dolnej, ani górnej granicy. Za niektóre formy zapłacimy kilkadziesiąt złotych, za inne możemy zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. Jednak nawet jeśli mamy bardzo ograniczony budżet, jedno jest pewne – warto zaistnieć i wyróżnić się w internecie,

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>