Reklama internetowa – korzystna czy nie ?

 

Reklama internetowa - korzystna czy nie ?Pamiętacie takie czasy, kiedy internet nie był tak powszechnie stosowany i ludzie większość wolnego czasu spędzali przed telewizorami? Łącza internetowe nie były dla wszystkich możliwe, nie były tak powszechne, nie były takie tanie.

Ludzie oglądali najróżniejsze programy, filmy, seriale i w najciekawszym momencie zawsze… pojawiały się reklamy. Oj, jakie to było denerwujące. Do tego stopnia, że braliście od razu pilot w rękę i przełączaliście na inny program. Na pewno pamiętacie takie sytuacje. Teraz jednak ludzie większość czasu spędzają w sieci, ponieważ każdy z nas ma internet w domu.

Reklamy ze świata telewizyjnego do świata wirtualnego

I co się stało? Reklamy przeniosły się do sieci. Reklamy w internecie są naprawdę obecne dosłownie na każdej stronie. Nie ważne gdzie byście nie weszli, tam zawsze znajdzie się jakaś reklama produktu. Jednak nie ma się czemu dziwić. W końcu firmy oraz przedsiębiorstwa, najróżniejsze instytucje muszą reklamować swoje usługi oraz produkty. Musimy się jakoś dowiedzieć o nowościach, które pojawiają się na rynku. Firmy wykupują możliwość pojawienia się na najpopularniejszych stronach, aby w jeszcze lepszy sposób dotrzeć do swoich klientów. Trzeba przyznać, że taka reklama w internecie na pewno przyciąga wzrok. Tym bardziej, jeżeli są do niej dobrane żywe, jaskrawe kolory.

Film reklamowy

A na dodatek, jeżeli taka reklama ma dźwięk i jest właściwie filmem reklamowym? Jednak nie ma czego ukrywać, że taka reklama może nas często zainteresować, ale również denerwować. Dlaczego? Bo również często pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Oglądając filmy na jednym z kanałów muzycznych, filmowych, nagle wyskakuje Ci reklama. Oczywiście musi minąć kilkanaście, kilkadziesiąt sekund, żeby można było wrócić do oglądania. Jednak nigdy nie będziemy w stanie tego przeskoczyć. Trzeba pogodzić się z tym, że reklamy zawsze będą obecne w naszym życiu, czy to w telewizji, czy w internecie. Może będą nas bardzo denerwować. Czasem jednak mogą stanowić dla nas niezłą inspirację do tego, aby kupić komuś prezent, jeżeli akurat nie mamy jakiegoś pomysłu.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>