Rękawice bokserskie – czym sugerować się podczas ich doboru?

 

Uprawianie boksu, to dość trudny i z pewnością bolesny sport. Nie ma co ukrywać – dużo nie zależy tu wyłącznie od siły i odporności fizycznej ale też od stosowanych tu rękawic. To właśnie ich zadaniem jest kompensowanie dużej ilości energii i tym samych – ochrona ciała.

Bardzo dużo zależy tu od doboru odpowiednich rękawic. Na rynku istnieją rozmaite rękawice bokserskie – niektóre z nich są cięższe, inne lżejsze… Wreszcie możemy spotkać się z rękawicami wiązanymi które mają jeszcze inne zastosowanie. Jakie rękawice wybrać by uprawianie boksu było dla nas bezpieczne?

Mocowanie i wiązanie

1. Pierwsza sprawa to sposób wiązania i mocowania rękawic. Jak już było to opisane nieco wyżej, rękawice te mogą być zarówno wiązane jak też na rzep. Wybór odpowiedniego ich rodzaju wcale nie jest tak oczywisty. Wprawdzie na pierwszy rzut oka rękawice wiązane trzymają się lepiej ręki ale nie ukrywajmy – ich zawiązanie nie dość że jest skomplikowane, to jeszcze wymaga obecności drugiej osoby. W wielu sytuacjach tej właśnie osoby może przy nas nie być. Jeśli więc wybieramy się na samotny trening, warto skorzystać z rozwiązań mocowanych na rzep. Takie rękawice bokserskie zakłada się o wiele szybciej i wygodniej. Ponadto można to robić w pojedynkę.

Odpowiedni rozmiar

2. Druga kwestia to rozmiar. Nie ma co ukrywać, pod tym względem jest bardzo trudno dobrać odpowiednio dopasowany produkt. W tym przypadku – nie ważne czy chodzi o rękawice bokserskie czy rękawice mma – głównym parametrem jest ich masa wyrażana w uncjach. Przykład? Rękawice o masie 6-8 oz będą idealne dla osób o małych dłoniach. Z kolei masa 14-18 oz będzie znów dobrym rozwiązaniem jeśli walczymy w sparingach. Mamy wtedy pewność, że nie zrobimy ani sobie ani też naszemu sparingpartnerowi jakiejkolwiek krzywdy.

Jakość materiału

Rękawice bokserskie - czym sugerować się podczas ich doboru?3. Materiał wykonania również jest bardzo istotny. Jeśli jesteśmy początkującymi bokserami, idealnym rozwiązaniem będą rękawice ze skóry syntetycznej. Są one zwyczajnie tańsze. Jeśli zaś zajmujemy się już dłużej tym sportem, to wiemy pewnie, że najlepsze dla nas będą rękawice ze skóry naturalnej.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>