Razem ze stołem, czy osobno – o wyborze krzeseł do jadalni

 

Choć mówi się, że sercem jadalni jest przede wszystkim dobrze dobrany stół, nie da się ukryć, że nie jest to jedyny produkt, który przesądza o sposobie odbierania tego pomieszczenia. Nie mniej istotne wydają się również pojawiające się w jadalni krzesła zwłaszcza, że żaden domownik nie lubi jeść na stojąco bądź w warunkach uniemożliwiających mu przyjęcie optymalnej pozycji.

Jak zatem dobrać krzesła do jadalni, aby być zadowolonym z podjętej przez siebie decyzji?

Krzesła w zestawie?

Jedna z najczęściej pojawiających się możliwości wiąże się z zakupem krzeseł i stołu jadalnianego stanowiących jeden zestaw. Jest to rozwiązanie jak gdyby stworzone z myślą o zwolennikach ładu kompozycyjnego, nie bez znaczenia jest zaś i to, że połączenie takie daje gwarancję minimum wygody, twórcy zestawu pamiętają bowiem o zachowaniu odległości między krzesłami i zapewnieniu wolnej przestrzeni przy stole. Za omawianym tu rozwiązaniem przemawia również jego cena. Ta zwykle jest niższa od kosztu, z jakim musielibyśmy się liczyć wybierając krzesła i stół osobno.

Najpierw stół potem krzesła

Razem ze stołem, czy osobno - o wyborze krzeseł do jadalniNiestety, nie jest to rozwiązanie wolne od wad, najpoważniejsza z nich wiąże się zaś z monotonią, na jaką nas skazuje. Nie każdy lubi rozwiązania typowe i schematyczne zwłaszcza, że zestawy zwykle tworzone są tak, aby pasowały do każdego wnętrza. Nie brakuje zatem osób, które decydują się na zakup krzeseł już po wyborze stołu. Co więcej, coraz modniejsze staje się łączenie ze sobą krzeseł różnego rodzaju. Te mogą się różnić nie tylko kolorystyką, ale również stylem, w jakim są utrzymane, rozwiązania klasyczne mogą więc pojawiać się w towarzystwie krzeseł nowoczesnych. Tu najlepszym wydaje się przestrzeganie zasady zakładającej ustawianie krzeseł z tej samej kolekcji naprzeciw siebie. Projektanci wnętrz przypominają jednak, że nie jest to zasada, z której nie można się wyłamać, kluczowe znaczenie ma bowiem wygoda użytkowników i wrażenia estetyczne samego autora mniej lub bardziej konwencjonalnego pomieszczenia. Oryginalność jest dziś zresztą w cenie, przyjmuje się ją więc z dużą życzliwością.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>