Program Nauka Ratuje Życie – co warto o nim wiedzieć?

 

Badania naukowe i rozwój technologii wpływają na wszystkie dziedziny naszego życia. Mają także ogromny wpływ na medycynę, pozwalając leczyć choroby, które dawniej nie były uleczalne, albo sprawiając, że schorzenia kiedyś powodujące śmierć stały się obecnie chorobami przewlekłymi. Warto stale rozwijać świat pod tym względem – co świetnie rozumie Roche. To szwajcarski koncern medyczny, który stworzył program Nauka Ratuje Życie. Co warto o nim wiedzieć? Jakie są główne punkty jego realizacji?

Nauka Ratuje Życie

Projekt Nauka Ratuje Życie w Polsce realizowany jest od 2017 roku. Jego celem jest wprowadzenie szeroko rozumianych innowacji, które pozytywnie wpłyną na życie człowieka. Projekt został tak opracowany, by pomóc polskiej gospodarce, stymulować ją do rozwoju, rozwijać naukę i wymianę informacji z zakresu medycyny. Szerzenie wiedzy może pomóc ograniczyć niektóre choroby lub im zapobiec – wszyscy bowiem zdajemy sobie chyba sprawę jak ważna jest zawsze odpowiednia profilaktyka.

Program Nauka Ratuje Życie - co warto o nim wiedzieć?

Trzy filary programu

Projekt Nauka Ratuje Życie został podzielony na trzy filary robocze, które dzielą się jeszcze na dodatkowe zadania do wykonania. Pierwszy filar obejmuje inwestycje w polską gospodarkę, w tym prowadzenie badań klinicznych w Polsce czy rozwój Centrum Naukowo-Przemysłowego, Oddziału Badań Wczesnych Faz i wspierającego rozwój branży IT (która również wspiera medycynę i pomaga pacjentom) Roche Global IT Solution Centre. Z kolei drugi filar to wspieranie nauki w Polsce. Trzeci filar ma na celu stworzenie Edukacyjnych Sal Podań Leków, gdzie można rozwijać wiedzę na tematy medyczne, ale również gdzie chorzy znajdą komfortową przestrzeń do przyjmowania lekarstw. W tej chwili istnieją już takie sale dla dzieci, a w planach jest także wybudowanie sal dla osób dorosłych.

Marka Roche

Roche Holding AG to szwajcarski koncern medyczny, składający się z dostawcy aparatury medycznej (Roche Diagnostics) oraz producenta farmaceutyków Hoffmann-La Roche. Marka od dawna już stara się prowadzić takie działania z zakresu medycyny, które dodatkowo wspomogą chorych i będą wspierać rozwój metod leczenia.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>