Pomysły na zwiększenie bezpieczeństwa kluczy

 

Zgubienie klucza nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Generuje wysoki poziom stresu, wzmaga obawy o bezpieczeństwo naszego majątku, a niekiedy przyczynia się również do powstania sporych wydatków, gdy okazuje się, że jedynym rozwiązaniem problemu jest zaproszenie do domu ślusarza. Nieprzyjemne doświadczenie może jednak stać się tylko przykrym wspomnieniem pod warunkiem, że zaopatrzymy się w odpowiedni sejf.

Nie tylko wycieraczka

Pomysły na zwiększenie bezpieczeństwa kluczyNiemal każdy z nas ma sekretne miejsce w domu lub w jego najbliższym otoczeniu, idealnie sprawdzające się wówczas, gdy chce się w nim pozostawić klucze. Niestety, przeważnie mamy do czynienia z miejscami, które nie tylko my możemy łatwo znaleźć. Chowanie klucza pod wycieraczką, czy też za doniczką jest tak powszechne, że nawet początkujący złodziej nie potrzebuje wiele wysiłku, aby go zlokalizować. Profesjonalista w złodziejskim fachu jest przy tym skłonny przeszukać także kilka mniej oczywistych schowków. Jedynym rozwiązaniem wydaje się zatem pozbawienie się alternatywnego klucza i liczenie na to, że ten, którym posługujemy się na co dzień, nie zawieruszy się nam. Czy jednak musi tak być?

Na ratunek – sejfy i skrytki

Problemy z brakiem odpowiedniego miejsca na klucze nie są niczym nowym. Nic więc dziwnego, że wśród podmiotów, które starają się pomóc nam w ich rozwiązaniu znajdują się również producenci sejfów. Sejfy na klucze są przy tym w stanie zaimponować nawet osobom o bardzo dużych wymaganiach.

Trudno mówić o ich typowym wyglądzie i funkcjach, te są bowiem dostosowywane do indywidualnych potrzeb zamawiających. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że skrytki na klucze przeważnie charakteryzują się estetycznym wyglądem i kompaktowym rozmiarem. Ten sprawia, że można powiesić je tuż przy drzwiach, nie trzeba więc niepotrzebnie przemierzać z kluczami kolejnych metrów. Niewielki rozmiar nie oznacza przy tym łatwości, z jaką skrytka może zostać sforsowana. Zabezpieczenia wprowadzane przez producentów są coraz doskonalsze, klucze są więc rzeczywiście chronione przed osobami, które nie powinny się nimi interesować.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>