Podstawowe i rozszerzone ubezpieczenie dla pojazdu

 

Wszystkie samochody muszą być ubezpieczone, co nie oznacza jednak wcale, że ubezpieczenie pojazdu zawsze wygląda tak samo. Istnieją odpowiednie przepisy, na mocy których konieczne jest ubezpieczenie pojazdu w określonym zakresie, ale poza tym, mamy naprawdę bardzo dużą dowolność. Warto z niej korzystać.

Podstawowe i rozszerzone ubezpieczenie dla pojazdu

Ubezpieczenie obligatoryjne

Jeśli chodzi o obligatoryjne ubezpieczenie samochodu, jest ono z naszego punktu widzenia niewiele warte, ponieważ żadne nasze szkody nie są przez nie pokrywane. Mowa oczywiście o ubezpieczeniu OC, którego podstawowym zadaniem jest chronić nas przed odpowiedzialnością cywilną, ale za jego sprawą nie należy oczekiwać żadnego odszkodowania za poniesione straty.

Prawdziwe ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu w rozumieniu potocznym to dopiero auto casco, czyli opcja, w ramach której wykupujemy polisę dla samego samochodu. Jeśli tylko nie spowodujemy szkody w sposób świadomy czy celowy, na przykład wsiadając za kółko po spożyciu alkoholu, nasze ubezpieczenie pokryje koszty naprawy samochodu. Nie zawsze w stu procentach i nie zawsze wszystkich jego elementów, ale możemy mieć pewność, że jesteśmy realnie ubezpieczeni.

Zdarzenia drogowe

Osobną kategorią są poniekąd zdarzenia drogowe. Jeśli silnik nagle zgaśnie, zostaniemy w szczerym polu i będziemy musieli dzwonić po lawetę. A to poważne koszty. Wykupienie niedrogiego ubezpieczenia od takich sytuacji pozwoli nam na zabezpieczenie się przed skutkami tego typu nagłych sytuacji.

Co z naszym zdrowiem?

Ubezpieczenie samochodu to jedno, ale w samochodzie znajdują się też pasażerowie oraz sam kierowca. Dla nich przewidziane zostało ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to specjalne ubezpieczenie, które wypłaci nam odszkodowanie w sytuacji pojawienia się uszczerbku na zdrowiu. W tym przypadku warto jest stawiać przede wszystkim na takie ubezpieczenie, którego ochrona nie będzie ograniczała się tylko do jazdy samochodem, ale obejmie też zdarzenia z nim związane, na przykład na parkingu.

Sprawdź sam na mtu24.pl

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 

Musisz być zalogowany aby opowiedzieć na artykuł.