Po co używać kremu wyrównującego koloryt skóry?

 

Po co używać kremu wyrównującego koloryt skóry?

Piękna cera, zadbana skóra bardzo dodają uroku. Każdy człowiek prezentuje się dużo lepiej, kiedy jego skóra jest bez zarzutu – oczywiście, różne drobne niedoskonałości posiada każdy, jednak istnieje wiele sposobów żeby je ukryć. Dzięki dobrym kosmetykom tak naprawdę możemy dziś ukryć znacznie więcej problemów, a z niektórymi – przy regularnym stosowaniu – skutecznie walczyć.

Wiele osób zastanawia się nad zakupem kremu wyrównującego koloryt skóry – myślą, czy rzeczywiście warto wydawać na niego pieniądze, czy jest skuteczny i z jakimi kłopotami sobie radzi? W tym krótkim tekście wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.

Koloryt skóry

Krem wyrównujący koloryt skóry ma za zadanie zamaskować wszelkie niedoskonałości, jakie się na niej pojawiły – przy czym chodzi tu oczywiście o różnorakie przebarwienia. Czasem mamy cienie pod oczami, czasem narzekamy, że na wakacjach opalił nam się głównie nos i jest zbyt czerwony, a czasem chcemy ukryć zaczerwienienia związane z trądzikiem. Podobnych sytuacji może być mnóstwo – wszystkie mogą zaś stracić na znaczeniu, kiedy będziemy regularnie używać kosmetyków wyrównujących koloryt cery.

Skład

Tego typu kremy bazują przede wszystkim na zawartości kwasów AHA, BHA lub kwasów PHA. Nie są one na pewno przeznaczone do wszystkich typów skóry, ponieważ powinny ich unikać osoby z cerą naczynkową. Eksolianty (czyli kwasy hydroksylowe) złuszczają jednak naskórek, nawilżają, regulują odnowę komórkową, pomagają walczyć z trądzikiem i ze zmarszczkami. A także właśnie przyczyniają się do poprawy kolorytu skóry – jego wyrównaniu. Należy je stosować systematycznie, a z pewnością zauważy się szybko pożądane rezultaty. Trudno powiedzieć jaki krem wyrównujący koloryt skóry jest najlepszy, bo jest ich na rynku wiele, od różnych producentów i co jakiś czas wprowadzane są nowe. Trzeba z pewnością patrzeć na skład i czytać opinie innych osób, które już coś wypróbowały i dzielą się swoim zachwytem, bądź rozczarowaniem. Z tego względu czasem warto zamawiać takie produkty w internecie, gdzie łatwo jest je porównać i znaleźć opinie innych na temat danego specyfiku.

Więcej na temat walki z nierównym kolorytem skóry znajdziesz w tym artykule: https://lirene.pl/jak-poprawic-i-wyrownac-kolory-skory/

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>