Pielęgnacja skóry

 

Pielęgnacja skóryKiedy chcemy rzeczywiście zadbać o ciało, należy przede wszystkim zastanowić się, jakie są jego potrzeby. Inne kosmetyki należy bowiem zastosować w przypadku skóry suchej, inne natomiast w przypadku tłustej. Generalnie jest mnóstwo różnych typów skóry, dlatego też kosmetyki do ciała, jakie kupujemy, należy naprawdę dobierać bardzo rozważnie. Zły wybór może spowodować sytuację, w której pielęgnacja skóry zamieni się w szkodzenie jej.

Obserwuj swoją skórę

Oczywiście nie oznacza to, że każda z nas powinna udać się do kosmetologa, by zbadać swoją skórę. Wystarczą proste obserwacje tego, jak cera reaguje na dany kosmetyk, jaki preparat wchłania się lepiej, jaki zaś gorzej. Dzięki temu będziemy mogły w sposób perfekcyjny dobrać kosmetyki do ciała i cieszyć się pięknym wyglądem przez cały czas. Oczywiście podstawowym zabiegiem, jaki stosujemy, jest mycie, jednak warto wiedzieć, czym zmywać brud. Wiele kobiet nie lubi typowego mydła, ponieważ wysusza ono skórę i powoduje podrażnienia. Istnieje jednak mnóstwo preparatów, które mogą zastąpić mydło, jak olejki czy pudry do mycia. Kolejny etap to nawilżanie. Generalnie nie należy o tym zapominać. Sucha skóra daje nam się we znaki zwłaszcza zimą, kiedy przebywamy w suchych i ciepłych pomieszczeniach. Pielęgnacja skóry w takiej sytuacji powinna nie ograniczać się tylko do nawilżania, ale także do delikatnego natłuszczania.

Walka z niedoskonałościami

Kiedy zadbamy już o podstawowe potrzeby skóry, możemy zastanowić się, co można zrobić dalej. Istnieją bowiem wyspecjalizowane kosmetyki do ciała, przeznaczone do jego konkretnych części, które mają nam pomóc w walce z różnymi niechcianymi niedoskonałościami. Zatem możemy zastosować jakiś preparat antycellulitowy albo na przykład serum na piękny brzuch. Tego rodzaju preparatów jest mnóstwo na rynku, a warto je stosować, ponieważ czasem naprawdę mogą poprawić stan naszego ciała. Tym bardziej, że pielęgnacja skóry nie powinna się ograniczać tylko do jej powierzchni, a preparaty takie wnikają w jej głąb i poprawiają jej stan od wewnątrz.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>