Obozy zagraniczne czy w Polsce?

 

Obozy zagraniczne z roku na rok zdobywają coraz większość popularność wśród wielu rodziców oraz młodzieży. Kuszą egzotyką oraz propozycją innego spędzenia wolnego czasu. Czy jednak jest to rozwiązanie dla każdego rodzica?

Obozy zagraniczne mają swoje niewątpliwe zalety.

Przede wszystkim nasze dziecko spędza czas w miejscu innym niż zwykle. Wyjazd zagranicę zawsze jest czymś ekscytującym, a dodatkowo jest to sposobność na zapoznanie się z inną kulturą, historią i poznanie ludzi z całego świata. To niewątpliwie jest kusząca perspektywa. Dodatkowo obozy zagraniczne pozwalają pod szlifować naukę danego języka. Dziecko znajdując się w obcej dla siebie rzeczywistości, jest niejako zmuszone do porozumiewania się w innym języku. Nie do przecenienia jest też wiedza, jaką nabywa dziecko z takiego wyjazdu. Wszelkie zabytki, pomniki historii czy przyrody, inaczej odbiera się, patrząc na nie z bliska pod opieką fachowego przewodnika, niż czytając o nich w podręcznikach szkolnych.

W kontekście wyjazdów krajowych da się też jednak wskazać kilka wad związanych z wyjazdem zagranicę.

Przede wszystkim takie obozy są dużo droższe niż wyprawienie dziecka nad Bałtyk czy też na Mazury. Decydując się na obóz zagraniczny, musimy być przygotowani na wydatek nawet o połowę większy niż w przypadku wyjazdu w Polskę. Dodatkowo większe musi być też kieszonkowe, które otrzyma nasza podopieczny. Ceny w większości państw europejskich są bowiem wyższe niż w Polsce, zwłaszcza kiedy dziecko udaje się do państwa, w którym obowiązuje euro. Musimy mieć też świadomość, że o ile w każdej chwili istnieje teoretyczna, a także praktyczna możliwość odebrania dziecka z obozu w dowolnym miejscu Polski, to w przypadku wyjazdu zagranicznego, takiej możliwości właściwie nie mamy. Musimy mieć zatem pewność, że dziecko jest przygotowane na rozłąkę i poradzi sobie w całkowicie nowych i na początku obcych dla siebie okolicznościach. Dlatego dobrym pomysłem jest wysyłanie na obóz zagranicznych dziecka, które ma już doświadczenie w spędzaniu wakacje bez rodziców.

Jeżeli chcesz być jednak spokojny o wyjazd swojego dziecka, wybierz sprawdzonego organizatora obozów zagranicznych – dowiedz się więcej o ofertcie ATAS na https://www.atas.pl/pl/obozy-zagraniczne

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>