Nauka przez zabawę, czyli dobre pomysły na wakacje

 

Nauka przez zabawę, czyli dobre pomysły na wakacjeWakacje, wiadomo, to czas odpoczynku. To główne ich zadanie. Odpocząć po roku szkolnym pracy i naładować akumulatory na kolejny. Jednak dwa miesiące leniuchowania to dla szarych komórek nie najlepsza stymulacja. Oczywiście nasze dzieci nie chcą nawet słyszeć, że mają się czegoś uczyć podczas wakacji. Na szczęście oferty biur podróży są tak skomponowane, ze można wybrać atrakcyjny wyjazd połączony z nauką. Wilk syty i owca cała.

Kurs językowy – w kraju czy z granicą?

Najczęściej wybieraną opcją tematyczną jeśli chodzi o obozy i kolonie poza wyjazdami sportowymi są wyjazdy językowe. Zwykle to wyjazdy zagraniczne do kraju, w którym mówi się na co dzień językiem, którego chcemy się nauczyć. Minus tych wyjazdów to zwykle cena oraz odległość. Nie każdy chce znosić niewygody dalekiej podróży autokarem, a loty w sezonie bywają drogie. Wówczas alternatywę stanowi kurs w Polsce. Wybierzmy jednak taki, który oferuje wielu native speaker’ów w kadrze. Będzie to gwarancją dodatkowych interakcji wymuszających używanie języka obcego.

Za granicą, co wybrać

Warto wybrać taki obóz czy kolonie gdzie dzieci nie będą spędzały czasu tylko w swoim gronie i poza lekcjami mówiły po polsku. Wyjazdy językowe często kwaterują po kilkoro dzieci u miejscowych rodzin co jest bardzo dobrą praktyką. Po pierwsze dzieci są zanurzone wręcz w języku, którego się uczą. Mają ciągły kontakt z żywym językiem i wieloma codziennymi sytuacjami, których nie da się odtworzyć w sali wykładowej. Poznają język żywy oraz coś, bez czego często trudno zrozumieć jego niuanse – kulturę. Jest to też dobra okazja do nawiązania ciekawych znajomości. Mieszkanie u miejscowych rodzin wymusza posługiwanie się na co dzień obcym językiem w obcym środowisku (pytanie o drogę, zakupy) co jest najefektywniejszą metodą nauki. Nauka języka podczas dobrze zorganizowanego wyjazdu następuje mimochodem. Nadal najważniejsze jest przecież zwiedzanie, przyjaźnie i zwykły odpoczynek. Szczególnie godne polecenia są wyjazdy językowe w międzynarodowym gronie, unikamy wtedy pokusy mówienia po polsku w wolnym czasie.

Sprawdź ofertę wyjazdów na stronie https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

 

 

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>