Narzędzia do obróbki betonu

 

W budownictwie lądowym, wodnym, drogowym wykorzystywane są dzisiaj bardzo różne materiały. Są wśród nich nie tylko cegły, ale także beton, beton zbrojony i drogowy. Są to materiały bardzo twarde, wykonanie w nich otworów nie jest łatwe. Obecnie jednak rynek proponuje szereg różnorodnych narzędzi budowlanych, dzięki którym wykonanie otworów staje się znacznie prostsze i szybkie.

Do otworów o różnej średnicy

Nowoczesne firmy budowlane korzystają dzisiaj z narzędzi, które umożliwiają w krótkim czasie wykonanie dużej ilości idealnie równych otworów. Trudno sobie wyobrazić firmę budowlaną, która chce mieć dużo zleceniodawców, w której na wyposażeniu nie ma wiertnicy. Do wykonywania otworów w betonie niezbędne są wiertnice diamentowe. Korzystając z wiertnicy można wykonać otwory o średnicy 6 – 1500 mm. Wszystko zależy nie tylko od mocy urządzenia, ale także od średnicy jaką ma wiertło koronowe. Wiertnice z koronowym wiertłem umożliwiają wiercenie otworów o znacznej głębokości. Wiertnice są urządzeniami, które umożliwiają wiercenie otworów dwoma metodami: na sucho lub na mokro. Metoda druga sprawdza się najlepiej. Woda jednocześnie chłodzi wiertło i wypłukuje zanieczyszczenia, które powstają podczas wiercenia. To, ze wiertło w czasie pracy jest chłodzone sprawia, że jego żywotność jest dłuższa.

Narzędzia do obróbki betonu

Jaki rodzaj wiertnicy diamentowej wybrać?

Wiertnica diamentowa, która ma służyć do wykonywania otworów o znacznej średnicy powinna mieć nie tylko silnik o dużej mocy, ale także statyw. W podstawie statywu znajdują się otwory, które umożliwiają zakotwiczenie wiertnicy. Dzięki temu urządzenie będzie stabilne podczas wiercenia. Rynek proponuje wiertnice z napędem hydraulicznym, pneumatycznym i elektrycznym. Podczas prac wiertnicą nie dochodzi do naruszenie struktury materiału, w którym wykonywane są otwory. Jest to szczególnie ważne, gdy prace prowadzone są w zamieszkałych budynkach. Zarówno pracownicy jak i mieszkańcy podczas prac mogą czuć się bezpiecznie. Oczywiście należy zachować ostrożność.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 

Musisz być zalogowany aby opowiedzieć na artykuł.