Moda na kwiaty

 

Moda na kwiatyW każdym sezonie pojawia się moda na całkowicie inne kwiaty oraz dekoracje kwiatowe. Może się to wydawać dziwne przeciętnej osobie, jednakże świat florystów funkcjonuje w podobny sposób do świata projektantów mody. Zazwyczaj kwiaty dzielimy na takie, które wypada wręczyć młodej lub starszej osobie, mężczyźnie lub kobiecie, albo ukochanej kobiecie lub jej mamie.

Wiele zależy jednak od tego, jaki jest charakter danej osoby, co lubi ona, czym się interesuje i na jakiej stopie się z nią znajdujemy. Niezwykle ważna jest także wspomniana wcześniej moda na konkretne gatunki kwiatów. Oczywiście istnieje kilka kwiatów, które nigdy nam się nie nudzą i które zawsze możemy wybrać ze spokojem. Warto jednak zauważyć, że w ten sposób sami skazujemy się na bycie nudnymi. Każdego dnia w kwiaciarniach pojawiają się bowiem nowe kombinacje genetyczne kwiatów, które sprawiają, że wyglądają one jak egzotyczne ptaki lub rośliny.

Trendy florystyczne

Każda kwiaciarnia internetowa zmuszona jest podążać za obecnymi trendami i również wybierać kwiaty, które w danej chwili są najmodniejsze i najbardziej pożądane. Wiosną zazwyczaj drastycznie rośnie popularność tulipanów i goździków, a także narcyzów. Kojarzą się one bowiem z nadejściem pierwszych ciepłych dni i z budzeniem się natury do życia. Latem królują kwiaty polne, kolorowe i bardzo wytrzymałe. Niekiedy potrafią one wytrzymać w wazonie nawet do tygodnia. Zimą wszyscy kupujemy kwiaty raczej lubiące zimniejsze klimaty. Decydujemy się również na bardziej stonowane kolory i często wyglądają one jak jesienne kolorowe liście.

Ogromny wybór różnych kwiatów

Kwiaciarnie internetowe proponują oczywiście bardzo szeroki wybór kwiatów, niezależnie od pory roku, czy też konkretnej mody na dane kwiaty. Wiele osób bowiem nadal decyduje się na tradycyjne wybory, takie jak czerwone i herbaciane róże, pomarańczowe gerbery, czy też białe goździki. Szczególnie osoby starsze postępują według swoich utartych schematów i niejednokrotnie nie ma możliwości ich namówienia na zmianę zdania. Większość kwiaciarni proponuje więc swoim klientom zdjęcia gotowych rozwiązań, aby ci mogli zdecydować się po prostu na jedno z nich.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>