Leki na słabe paznokcie

 

Niewłaściwie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, brak w diecie witamin i pierwiastków śladowych, kontakt z detergentami osłabiają płytkę paznokciową. Jak im pomóc, aby odzyskały zdrowy wygląd?

 

Witaminy i pierwiastki mineralne

 

Głównym budulcem paznokci jest keratyna. Dzięki niej paznokcie są twarde i odporne na uszkodzenia przez czynniki zewnętrzne. Oprócz tego paznokcie potrzebują witaminy A, B7 i PP. Zdrowe i lśniące paznokcie zapewnia również magnez, żelazo, cynk, siarka i krzem. Najłatwiej dostarczyć tych składników wraz z pożywieniem. Do tego organizm przyswaja naturalne witaminy i minerały o wiele lepiej niż te z suplementów diety. Są jednak sytuacje, gdy bez suplementów diety nie poradzimy sobie z łamiącymi się, kruchymi paznokciami. Preparatów, które można wybrać na łamiące się paznokcie na skutek niedoboru witamin i minerałów jest w aptekach bardzo dużo. Ich skład dobiera się tak, aby zawierały jak największą ilość składników, których potrzebują paznokcie. Na niedobór witamin i minerałów nasz organizm najbardziej narażony jest zimą i wczesną wiosną. Dlatego nie czekajmy aż paznokcie zaczną nam się łamać, ale sięgajmy po suplementy diety w tych miesiącach profilaktycznie.

 Leki na słabe paznokcie

Zioła a paznokcie

 

Paznokcie można zregenerować sięgając także po zioła. Najbardziej korzystnie na ich kondycję działa pokrzywa i skrzyp polny. Możemy parzyć je i popijać kilka raz dziennie napar, ale pomocne są także kąpiele. Pozytywny wpływ pokrzywy i skrzypu polnego na paznokcie (również na włosy i cerę) postanowili wykorzystać producenci suplementów diety. W wielu preparatach wzmacniających kondycję włosów i paznokci znajdują się więc wyciągi z tych roślin.

Tabletki lub kapsułki na paznokcie, ziołowe napary z pokrzywy i skrzypu trzeba stosować przez kilka tygodni zanim widoczne będą pierwsze efekty. Warto także przyjrzeć się swojej diecie i ewentualnie wprowadzić do niej te produkty, które są niezbędne dla mocnych paznokci. Paznokcie lubią chude mięso i ryby, produkty zbożowe z pełnego przemiału, nabiał, owoce i warzywa.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>