Leki na mocne paznokcie

 

Zadbane, zdrowe paznokcie to ozdoba kobiecych dłoni. Niestety bardzo często wyglądają je tak, że chętnie zostałyby schowane w rękawiczkach. Jak dbać o paznokcie, aby były mocne i ładne?

 

Stosuj odżywki

 

W sklepach kosmetycznych bez problemu można kupić odżywki do paznokci z bardzo różnymi problemami. Ich skład dobierany jest tak, aby z danym problemem poradziły sobie skutecznie. Dlatego też, jeśli naszym problemem są cienkie paznokcie, wybierajmy te z wyciągami roślinnymi i proteinami. D paznokci, których płytka pokryta jest bruzdami przeznaczone są odżywki zawierające keratynę. Odżywki do paznokci najczęściej mają formułę bezbarwnego lakieru. Nanosi je na czyste paznokcie. Odżywki wzmacniają paznokcie od zewnątrz, chronią je przed przebarwieniami. Można je stosować zamiast lakieru lub jako podkład. W sklepach dostępne są również odżywki, które wnikają w płytkę paznokciową. Odżywiają ją więc od środka. Można je wcierać w płytkę nawet 2 razy dziennie.

 Leki na mocne paznokcie

Łykaj tabletki

 

Gdy odżywki okażą się nieskuteczne, to sygnał, że paznokciom brakuje witamin i minerałów. Brak tych składników odżywczych uwidacznia się na cerze, pogarsza się także kondycja włosów. To znak, że organizm potrzebuje wsparcia w postaci suplementów diety. W suplementach tych wśród składników na pierwszym miejscu powinna znajdować się witamina A lub E. Bardzo często znajduje się w nich również witamina H, bardziej znana jako biotyna. W suplementach diety może znajdować się także cynk i krzem. W niektórych jest także wapń.

Odżywki i suplementy diety mogą skutecznie poprawić kondycję paznokci. Nie możemy jednak zapomnieć o racjonalnym odżywianiu się. Powinny one być jedynie uzupełnieniem diety bogatej w witaminy i minerały. Kuracja suplementami diety przyniesie efekty, gdy będzie stosowana przez przynajmniej 3 miesiące. Gdy wygląd paznokci nie poprawi się, warto skonsultować się z lekarzem. Osłabione paznokcie mogą być nie tylko skutkiem braku witamin i minerałów, ale także sygnałem poważnych problemów zdrowotnych.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>