Kwiaty jako bezpieczny prezent

 

Zasadniczo kwiatów nie daje się mężczyznom, chociaż istnieją od tej reguły pewne wyjątki, np. nie ma nic niestosownego w kwiatach danych profesorowi, dziadkowi czy lekarzowi w dowód uznania czy jako wyraz wdzięczności. Kwiaty są prezentem bezpiecznym m. in. dlatego, że ich wręczenie nie jest odczytywane jako próba łapówki.

Jeżeli kwiaty przynosi dziewczyna i chłopak lub małżeństwo, to zawsze mężczyzna wręcza bukiet pani domu. Jeżeli dana para przynosi ze sobą jeszcze jakiś prezent, to wręcza go kobieta. Wyjątek stanowią imieniny czy urodziny gospodarza – wtedy kwiaty wręcza kobieta. Często przychodząc do znajomych z wizytą, przynosimy bukiet kwiatów i butelkę dobrego alkoholu. W takim przypadku mężczyzna wręcza kwiaty gospodyni, a potem przekazuje trunek gospodarzowi.

Wyrażanie uczuć

Kwiaty jako bezpieczny prezentKwiaty zawsze odgrywały istotną rolę w kontaktach między kobietami i mężczyznami. Za ich pomocą można wyrazić wiele uczuć, począwszy od przyjaźni i miłości przez zazdrość, do smutku i tęsknoty. Każdy dżentelmen powinien znać ich znaczenie. Są okazje, które obligują do wręczenia kwiatów (urodziny, imieniny i rocznice), są takie kiedy warto taką opcję rozważyć (przełamanie lodów, przeprosiny), ale najwięcej przyjemności sprawią wręczane bez żadnej okazji. Każdy kwiat ma swoją symbolikę, którą warto znać by obdarowując kobietę nie popełnić gafy. Już sam ich kolor może wiele powiedzieć i wskazać na uczucia: białe – niewinność i szlachetne zamiary, różowe – szczerą sympatię, niebieskie – przyjaźń i wierność, czerwone – miłość i uczucia o charakterze wyraźnie seksualnym, żółte – zazdrość.

Komponowanie wiązanek

Kwiaty dajemy bez opakowania (wyjątkiem są kompozycje w celofanie, którego nie musimy zdejmować). Bukiet wręczamy trzymając go łodygami do dołu. Jeśli sami komponujemy wiązankę, zostawmy dłuższe pędy, by obdarowywana osoba mogła je przyciąć do odpowiedniego wazonu.  Dla niektórych osób ważna jest również symbolika kwiatów i kolorystyka. Czerwona róża to wyznanie miłości, żółta oznacza zazdrość, tulipan „mówi”: dobrze mi z Tobą, a gerbera wyraża szacunek. Większość osób jednak traktuje „mowę kwiatów” z przymrużeniem oka i przy wyborze kwiatów kieruje się po prostu gustem.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>