Kwiaty doniczkowe z kwiaciarni

 

Listę mało wymagających roślin otwiera znana już naszym babciom zielistka. Zielistka w naturalnych warunkach występuje na obszarach RPA. Liście długie, wąskie, bardzo często pasiaste, osiągają do 50 centymetrów. W okresie wiosenno letnim na pędach rozłogowych pojawiają się dziesiątki młodych roślin, dodając niezwykłego uroku roślinie macierzystej.

Bardzo szybko się rozrasta i ma małe wymagania względem światła i podłoża. Przez wiele lat może rosnąc w tej samej ziemi. Kolejna roślina słynących z niezwykle małych wymagań uprawowych jest sansewieria. Ma  ona najczęściej długie, mieczowate i twarde liście, ale są też odmiany niskie. Liście zielone, żółte lub w paski i prążki. Sansewieria  ma niskie wymagania co do światła, podłoża, potrafi wytrzymać trzy tygodnie bez podlewania.

Charakterystyka Sansewieria

Kwiaty doniczkowe z kwiaciarniJej wygląd oraz niskie wymagania sprawiły, że w niektórych rejonach nazywana jest „językiem teściowej”. Rośliny doniczkowe o pięknych kwiatach są nie tylko elementem dekoracyjnym naszych mieszkań. Często spełniają też walory terapeutyczne, wnosząc do mieszkania trochę natury. Patrzenie na zieleń poprawia nam humor i relaksuje, a pojawiające się na pielęgnowanej przez nas roślinie kwiaty, upiększają nasze życie i sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. Już w czasach starożytnych uprawiano rośliny doniczkowe, nie tylko ze względu na ich właściwości, ale także ich subtelne piękno.

Żelazne rośliny

Obecnie każdy miłośnik zieleni ma do wyboru szeroką gamę zachwycająco kwitnących roślin, które można postawić na parapecie. Warto wzbogacić wnętrze mieszkania takimi wspaniałymi okazami.  Uprawiając żelazne rośliny należy pamiętać, że pomimo swoich cech sprawiających, iż są niezwykle wytrzymałe, są żywymi organizmami. Każda roślina (może za wyjątkiem kaktusów) nie podlewana lub żyjąca bez świtała przez kilka miesięcy w końcu zginie. Warto również pamiętać, że rośliny o małych wymaganiach odpowiednio pielęgnowane, bardzo szybko i intensywnie rosną, ciesząc nas swoim wyglądem i wprowadzając do pomieszczeń, w których je uprawiamy mnóstwo piękna i życia.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>