Kupno własnego mieszkania

 

Decyzja o kupnie własnego mieszkania jest najważniejszą rzeczą, jaką większość osób osiąga podczas całego swojego życia. Nie wszyscy mają nawet finansowe możliwości odłożenia na takie mieszkania we Wrocławiu, dlatego wielu ludzi musi korzystać z pomocy banków i ich kredytów hipotecznych.

Nie każdemu udaje się jednak przekonać taki bank do współfinansowania zakupu swojego wymarzonego mieszkania – dla takich osób pozostaje tylko rynek wtórny lub ewentualnie próba pozyskania większego wkładu własnego dla zwiększenia własnej zdolności kredytowej w oczach banku.

Regularne wpływy

Bez zasobnego konta i regularnych wpływów na nie trudno jednak oczekiwać, że uda się przekonać jakikolwiek bank. Zaś bez kredytu hipotecznego mało kto pozwoli sobie na kupno mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu. Na szczęście obecna koniunktura na wszystkich rynkach globalnych sprzyja obrotowi nieruchomościami i czyni nabywanie mieszkań generalnie dość łatwym dla osób z przynajmniej przeciętnymi dochodami. Dlatego przeglądając oferty pod tytułem sprzedam mieszkanie Wrocław, znaleźć można nie tylko ogłoszenia samych deweloperów. Dość powszechne staje się bowiem przejmowanie nowo wybudowanych mieszkań na interesujących osiedlach w atrakcyjnej lokalizacji przez inwestorów instytucjonalnych.

Mieszkanie od dewelopera

Kupno własnego mieszkaniaSą to osoby, które nie chcą brać udziału w rynku nieruchomościowym jako pożyczkodawcy czy wykonawcy projektów budowlanych. Wolą uczestniczyć w nim jako firmy wykupujące mieszkania od deweloperów – przeważnie od kilku, do nawet kilkunastu w jednej lokalizacji. W ten sposób niektóre firmy zamrażają swój kapitał, aby po kilku lub kilkunastu latach upłynnić go z odpowiednim zyskiem. Zanim mieszkania te jednak zwielokrotnią swoją wartość, mogą służyć do całkiem realnego zarabiania pieniędzy chociażby poprzez wynajmowanie takiego lokum zainteresowanym. Dość często zdarza się więc, że w nowym bloku tylko co drugie mieszkanie wydaje się być zajęte przez lokatorów. Nie oznacza to jednak, że pozostałe lokale nie znalazły już swojego nowego właściciela.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>