Kredyt konsolidacyjny szansą na wyjście z finansowego impasu

 

Kredyt konsolidacyjny szansą na wyjście z finansowego impasuPrzyczyny problemów finansowych mogą być różne. Często wynikają one ze zbiegu kilku, a nawet kilkunastu pożyczek i kredytów. Łączna spłata zobowiązań w znaczny sposób obciąża domowy budżet, utrudniając jednocześnie dyscyplinę finansową.

Optymalnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest kredyt konsolidacyjny, czyli pożyczka przeznaczona na spłatę aktualnych zobowiązań.

 

Kredyt konsolidacyjny jest – w rzeczy samej – takim samym długiem, jak każde inne zobowiązanie finansowe o charakterze pożyczkowym. Różnica polega wyłącznie na tym, że pozyskane w ten sposób środki są przeznaczane na ściśle określony cel, czyli spłatę aktualnych zobowiązań.

W praktyce oznacza to, że pożyczkobiorca, który uzyskał kredyt konsolidacyjny nie otrzymuje pełnej kwoty pożyczki – bank przelewa środki na rachunki instytucji finansowych i banków, w których istnieją zadłużenia. Kredytobiorca otrzymuje wyłącznie pieniądze, które pozostały po spłacie wcześniejszych pożyczek i kredytów.

Dług bez nerwów

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego dla większości osób oznacza pozbycie się”starych”zobowiązań. Faktem jest, że dotychczasowe zobowiązania zostają uregulowane, należy jednak pamiętać, że dług nadal pozostaje, a jego wysokość – mimo niższej raty – wcale się nie zmniejsza. Zmienia się wyłącznie wierzyciel, który oczekuje comiesięcznej spłaty długu w postaci ustalonych rat

Jak  odbywa się przyznanie kredytu konsolidacyjnego?

Przyznanie kredytu konsolidacyjnego odbywa się na takich samych zasadach jak standardowa pożyczka – pożyczkobiorca musi wykazać realne dochody oraz udowodnić posiadanie zdolności kredytowej. Nie bez znaczenia jest również pozytywna historia kredytowa w bazach danych oraz terminowe regulowanie dotychczasowych zobowiązań.

Konieczne jest także określenie celu, na jaki przeznaczone zostaną pozyskane w ramach pożyczki środki. Inaczej rzecz ujmując, kredytobiorca ma obowiązek wykazać wszystkie zobowiązania, które zamierza spłacić za pomocą kredytu konsolidacyjnego.

Okres kredytowania wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy, wpływ na to ma przede wszystkim wysokość kredytu – im wyższy kredyt, tym dłuższy okres kredytowania.

Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html

 

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>