Koza żeliwna wolnostojąca – zastosowanie we wnętrzach

 

Koza żeliwna wolnostojąca – zastosowanie we wnętrzach

Wszyscy pragną tak urządzić swoje mieszkanie czy dom, żeby goście przychodzili z chęcią, a cała rodzina była odprężona i dobrze się czuła podczas codziennego użytkowania. Trzeba zatem umiejętnie połączyć modną aranżację wnętrza z jego funkcjonalnością – w ten sposób uzyskując całość wygodną w codziennym życiu, a jednocześnie przyjemną dla oka.

Przeróżne piecyki i kominki stanowią z pewnością grupę nie tylko funkcjonalnych, ale i dekoracyjnych produktów. Z jednej strony bowiem ogrzewają wnętrza, a z drugiej wnoszą również pewne wizualne ciepło, kojąc widokiem płomieni w mroźny wieczór. W jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej piece żeliwne w postaci wolnostojącej?

Dlaczego warto je wybierać?

Piece żeliwne są uznawane za bardzo wytrzymałe. Wyglądają zresztą na bardzo solidne, choć posiadają charakterystyczny styl wykonania, który sprawia, że nie do wszystkich wnętrz pasują. Na pewno najlepiej im będzie w pomieszczeniach, które będą nawiązywały do minionych epok – pełne będą antyków czy mebli stylizowanych na dawne. Stworzą z nimi zgrabną całość – ciepłą i przytulną.

Koza żeliwna (na przykład taka) równie wspaniale będzie wyglądać we wnętrzu zaaranżowanym w stylu industrialnym. Jest to surowy styl przemysłowy, nawiązujący do dawnych fabryk i mieszkań w nich zaaranżowanych. Styl ten jest bardzo charakterystyczny – lubi otwartą przestrzeń, proste formy, stonowaną kolorystykę i brak natrętnych ozdób. Z uwagi na swą surowość będzie świetnie się komponował z żeliwnym piecykiem. Taka koza – stojąca w rogu salonu czy sypialni – będzie idealnym dodatkiem.

Wnętrze w stylu rustykalnym także będzie idealne dla podobnych piecyków

Styl rustykalny charakteryzuje się nawiązaniem do życia wiejskiego. Wnętrza są ciepłe, naturalne, przytulne, o stonowanych barwach. Meble i przedmioty zaś czasem wręcz sztucznie postarzane.

Wolnostojące piecyki są o tyle lepsze od tych stałych, że można je w każdej chwili przenieść w inne miejsce. To wielka wygoda, bo wraz z przeprowadzką nie tracimy sprzętu – możemy zabrać piecyk ze sobą do nowego domu.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>