Kontrola wydatków służbowych w firmie

 

Kontrola wydatków służbowych w firmiePolityka wydatków służbowych jest bardzo delikatną kwestią, ponieważ aby dobrze nią zarządzać trzeba wziąć pod uwagę dwie, na pozór, wykluczające się kwestie, czyli zminimalizowanie kosztów i zadowolenie pracowników. Oczywisty jest fakt, że podróże służbowe muszą być finansowane przez firmę, ale odpowiedzialnością za wydatki możemy podzielić się z pracownikiem.

Istnieje kilka sposobów aby uzyskać przychylność naszych podwładnych. Na pewno warto aby każdy pracownik wiedział ile wydaje, powinien on dostawać zestawienie swoich wydatków, dzięki temu będzie inaczej postrzegał finanse naszego przedsiębiorstwa. Jeżeli ich nie zna, nawet nie zastanawia się nad tym, ale kiedy widzi fakturę za wyjazd służbowy z pewnością będzie bardziej przychylny przestrzeganiu zasad dotyczących wydatków. Istotną rolę odgrywa także egzekwowanie tych zasad. Pomocnym narzędziem mogą okazać się karty korporacyjne. Dzięki nim będziemy mieli dostęp do wszystkich informacji dotyczących kosztów, na które pracownik naraża firmę, a sama świadomość tego, że ktoś trzyma rękę na pulsie, nie pozwoli mu się zagalopować.

Ważne jest aby obniżenie wydatków nie niosło za sobą radykalnego spadku jakości nabywanych usług. Dlatego należy szukać oszczędności w każdym sektorze, zaczynając od obniżenia samych kosztów pośrednich związanych z obsługą wydatków służbowych. Dlatego rzetelna analiza wszystkich kosztów i uzyskanych dóbr, pomoże wprowadzić zmiany.

Dobrze prowadzona księgowość jest tu kluczem do sukcesu, dodatkowo ważną rolę odgrywają raporty i zestawienia wydatków pozyskane dzięki zunifikowaniu sposobu płatności. Dokumentację taką otrzymamy też, jeżeli zdecydujemy się na jednego dostawcę usług w danej dziedzinie. Istnieją też bardzo pomocne narzędzia, jakim są aplikacje komputerowe połączone z kartami kredytowymi, a także elektroniczne kart służące do zakupu biletów lotniczych.

Wiele firm bagatelizuje problem kosztów pracowniczych, ale dobrze zaplanowane zarządzanie wydatkami służbowymi z pewnością przynosi dużo więcej zysków niż strat. Dlatego każda firma, niezależnie od wielkości dochodów, powinna je kontrolować.

Sprawdź: Karty przedpłacone – edenred.pl

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>