Komputery kiedyś i dziś

 

komputerTechniki informatyczne rozwijają się w naszych czasach w zawrotnym tempie. Niegdyś komputery zajmowały sporej wielkości pomieszczenia, a na dzień dzisiejszy laptop albo klasyczny PC znajduje się w omal każdym lokalu mieszkalnego. Nie należy chyba wspominać jak zwiększyły się sposobów tych maszyn. Dzisiaj to już nie tylko użycie praktyczne, ale w narastającym stopniu rozrywka i bajery. Weźmy choćby za przykład tapety na monitor.

To intuicyjne upiększenie, niemniej jednak z technicznego punktu widzenia nie stanowi żadnego problemu. Te wszelkie kolorowe skórki do rozmaitych skryptów i sposobność wybrania sobie dowolnego wyglądu witryny www. Czasy, w których pojęcie szaty graficznej ograniczało się do zwykłych, jednolitych znaków na monitorze minęły bezpowrotnie. Obecnie właściwie każde urządzenie można personalizować, a tapety na komputer to tylko najbardziej bezdyskusyjny przykład.

Stale rosną sposobności kart graficznych, pojemności dysków i przepustowość łącz internetowych. Zresztą postęp dotyka dziedziny całej elektroniki. Tożsamo zmieniły się telefony komórkowe. Kiedyś wielkie ,cegły” tylko z funkcją dzwonienia, teraz rozmaite gry, dzwonki i tapety na komórki zajmują pełne strony w byle czasopiśmie lub programie telewizyjnym. Ciekawe czy przyniesie przyszłe lata.

Tagi:

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>