Kominek w mieszkaniu? To możliwe!

 

Kominek w mieszkaniu? To możliwe!

Kominek w domu to marzenie wielu osób, także tych, które mieszkają w bloku. Niepowtarzalny klimat i wyjątkowe miękkie, ciepłe światło jakie bije od kominka to najlepsze wykończenie każdego wnętrza. Jednak technicznie nie wszędzie można zainstalować kominek. Na przykład blok nie jest miejscem gdzie można zbudować kominek. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czy mu simy zrezygnować z tej formy ogrzewania? Kominek do mieszkania to nie najlepszy pomysł? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzą nam biokominki. Łączą w sobie funkcje dekoracyjne podobne do tradycyjnych rozwiązań ale nie niosą za sobą żadnych zagrożeń w niewielkich czy nieprzystosowanych do tradycyjnych kominków wnętrzach.

Czym jest biokominek?

Biokominki zasilane są w pełni ekologicznym biopaliwem na bazie etanolu. Spalanie bezwonnego biopaliwa jest bezpieczne w każdym wnętrzu nie generuje bowiem dymu oraz nie tworzy popiołu. Biokominek nie spełnia funkcji grzewczych ale to idealny kominek do mieszkania. Podczas spalania biopaliwa wydzielają się niewielkie ilości dwutlenku węgla oraz para wodna, która dodatkowo nawilża pomieszczenie.

Biokominek można ustawić w każdym dowolnym miejscu. Dla pełnego bezpieczeństwa wystarczy zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczenia, w którym się znajduje. Zasilające go biopaliwo jest nie tylko bezpieczne dla użytkowników biokominka ale także jako w pełni biodegrodawalne – dla środowiska.

Biopaliwo występuje w postaci bezwonnego płynu

Podczas jego spalania nie powstaje dym, nie stanowi więc żadnego zagrożenia dla użytkowników. Dodatkowo wydzielająca się w tym procesie para wodna nawilża pomieszczenie, w którym pali się biokominek. Biopaliwo to mieszanka odpowiednio przygotowanego alkoholu, głównie etanolu. Podczas spalania eko paliwa wydziela się głównie para wodna. Co prawda wydziela się także dwutlenek węgla ale w ilościach jakie normalnie wydala dorosły człowiek, więc nie stanowi żadnego zagrożenia. Bioetanol jest naturalnym paliwem produkowanym z surowców roślinnych. Jest biodegradowalny, w 100% odnawialny i przyjazny dla środowiska.

Szeroka ofertę biokominków wiszących, stojących i portalowych znajdziesz tutaj.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>