Kasy pancerne

 

Kasy pancerne. Kasy pancerne to szczególny rodzaj sejfów. To urządzenia, które są zgodne z europejską normą i zaprojektowane i zbudowane zostały do przechowywania ważnych dokumentów, wartościowych przedmiotów czy pieczęci.

Czym są kasy pancerne?

Kasy pancerne zostały stworzone głównie do przechowywania przedmiotów, które nie mieszczą się w standardowych, zwyczajnych sejfach. Niezwykłą ich zaletą jest wytrzymałość. Urządzenia te nie poddają się nawet najbardziej wymyślnym próbom sforsowania zamka i są wysoko odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, czy próby zniszczenia. Dlatego bardzo często wykorzystuje się je do przechowywania broni czy też wyjątkowo wartościowych przedmiotów.

Szczególnym zainteresowaniem kasy pancerne cieszą się w biurach firm oraz we wszelkich instytucjach publicznych, gdzie istnieje potrzeba zabezpieczenia, szczególnie wrażliwej dokumentacji i zapewnienia, że ta nie trafi w niepowołane ręce. Mogą to być dokumenty o specjalnym przeznaczeniu, tajności lub choćby akta spraw, a w przypadku firm czy korporacji szczegóły umów, strategie biznesowe czy zapis planowanej kampanii marketingowej. Wszelkie tego typu dokumenty zawierają zazwyczaj wiele załączników i są po prostu duże objętościowo, co skutecznie uniemożliwia schowanie ich w tradycyjnych sejfach, które nie zostały pomyślane jako tak duży schowek.

Do czego kasa pancerna może służyć?

Sama kasa pancerna może mieć różne wymiary i objętość, a także różnie mogą być ułożone wewnętrzne przegrody oraz półki. Wszystko zależy tu od indywidualnych potrzeb klienta. Kasy tego typu mogą też być przydatne w domach prywatnych lub mieszkaniach. Służą wtedy przechowywaniu ważnych dla nas dokumentów, które nie mogą być przetrzymywane w banku, a znaczenie, których jest dla nas i dla naszego bezpieczeństwa sprawą kluczową. Także broń prywatna może być przechowywana w kasie pancernej. Dzięki czemu z jednej strony mamy pewność, że jest ona bezpieczna i nie wpadnie w niepowołane ręce w przypadku włamania, a z drugiej zabezpieczamy w ten sposób pozostałych domowników, zwłaszcza dzieci, przed użyciem jej niezgodnie z przeznaczeniem.

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>