Jak wybrać podkład matujący?

 

Jak wybrać podkład matujący?Dobrze wykonany makijaż to gwarancja pięknego wyglądu i doskonałego samopoczucia. Wybierając kosmetyki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich docelowe przeznaczenie oraz jakość. Ważnym rozwiązaniem jest podkład matujący – odpowiedni wybór tego kosmetyku okazuje się jednak nie lada wyzwaniem dla wielu kobiet.

Sposób na niedoskonałości

Podkład matujący nie może być tłusty, nie powinien rozmazywać się na twarzy i skutecznie niwelować nawet najdrobniejsze niedoskonałości i przebarwienia, także piegi. Idealny kosmetyk sprawia, że cera będzie gładka, aksamitna, a jej koloryt wyrównany.

Znalezienie odpowiedniego podkładu matującego – wbrew pozorom – wcale nie jest łatwe, wynika to przede wszystkim z faktu, że cera zmienia się niemalże z miesiąca na miesiąc, a to w praktyce oznacza, że podkład, który aktualnie nie spełnia swojej funkcji, za kilka miesięcy może okazać się idealny. Uwzględniając tę kwestię śmiało można stwierdzić, że wyrzucanie kosmetyku, który nie sprawdza się w danym momencie jest błędne – za miesiąc czy dwa może się okazać, że będzie to wybór najlepszy z możliwych.

Zasadniczą funkcją, jaką spełnia podkład matujący, jest zniwelowanie niedoskonałości natury, przede wszystkim przebarwień, także piegów, które – choć efektowne – często powodują powstawanie kompleksów.

Godne uwagi są także podkłady, które zawierają delikatne pudry matujące, a także ekstrakty z cynku i krzemionki, które pochłaniają nadmiar sebum, jak Nature Matte* od Lirene. Są to kosmetyki lekkie i jednocześnie trwałe, wygładzają, matują i jednocześnie zapewniają optymalną ochronę przed nieefektownym błyszczeniem się skóry. Kosmetyki tego typu doskonale maskują niedoskonałości, nie powodując przy tym efektu maski.

W sytuacji, gdy konieczne jest przygotowanie makijażu, który utrzyma się na twarzy przez wiele godzin, najlepszym rozwiązaniem jest podkład 24, który z założenia powinien zachowywać nienaganne właściwości przez całą dobę. Kosmetyk ten charakteryzuje się lekką konsystencją, a co ważniejsze, zapewnia naturalny i świeży wygląd przez wiele godzin.

* https://lirene.pl/produkty/makijaz/nature-matte/

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>