Jak wybrać malarza?

 

Jak wybrać malarza?Każda osoba planująca remont mieszkania powinna zadbać o to, by zlecić poszczególne zadania doświadczonym fachowcom podchodzącym do swojego zawodu profesjonalnie.

Mimo że w internecie aż roi się od ofert specjalistów oferujących swoje usługi, poszukiwania warto przeprowadzać wyjątkowo starannie. Jak zatem znaleźć dobrego malarza?

Czym się kierować wybierając malarza

Osoby chcące przeprowadzić remont powinny przede wszystkim popytać znajomych o fachowców godnych polecenia. Być może w najbliższym otoczeniu ktoś niedawno przeprowadzał remont i zna malarza, który wykona swoje zadanie profesjonalnie i bezproblemowo, ponadto może powiedzieć ile kosztuje malowanie pokoju (zwykle cena nie przekracza kilkunastu złotych za położenie dwóch warstw farby na 1 m2). Jeśli jednak nie można liczyć na tego typu rekomendację warto skorzystać z portali internetowych. Dobrym pomysłem jest przejrzenie opinii na temat malarzy, dzięki czemu będzie można z góry odrzucić tych nie cieszących się dobrą sławą. Kiedy już uda się znaleźć fachowców polecanych przez innych warto umówić się z nimi na spotkanie w czasie którego będzie można rozwiać wszelkie wątpliwości.

Podstawowymi pytaniami, które należy zadać malarzowi są:

-ile kosztuje malowanie ścian;

– czyim zadaniem jest zabezpieczenie mebli oraz innych powierzchni przed ubrudzeniem;

– jak długo potrwa malowanie;

– czy zlecający dostaje gwarancję na wykonaną usługę;

– (jeśli to malarz kupuje farby) jakiej marki farb używa – dobrze zdecydować się na produkty renomowanej firmy, aby uniknąć powstania nieestetycznych zacieków czy szybkiego odpryskiwania farby;

– kto posprząta po remoncie (malarz czy zlecający wykonanie usługi).

Kiedy już pozna się odpowiedzi na wszystkie pytania należy podjąć decyzję i wybrać malarza. Warto zaufać swojej intuicji, ponadto pomocne może okazać się dotychczasowe zachowanie fachowca – jeśli był punktualny, grzeczny, chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, ponadto przedstawił pozytywne referencje od osób, u których wcześniej wykonywał remont warto mu zaufać i zdecydować się na współpracę.

Źródło: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/jak-wybrac-malarza

 
 
 

0 komentarzy

 

Bądź pierwszy! Odpowiedz na artykuł.

 

Zostaw komentarz

 
XHTML: Możesz użyć znaczników:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>